• Посилання скопійовано

Робота на умовах неповного робочого часу не спричиняє скорочення тривалості відпустки

Як надається відпустка працівникові, який працює на умовах неповного робочого часу?

Неповний робочий час може встановлюватися як шляхом зменшення тривалості щоденної роботи (неповний робочий день), так і шляхом зменшення кількості робочих днів протягом тижня (неповний робочий тиждень) або одночасного зменшення щоденної роботи при неповному робочому тижні. Законодавством не встановлено мінімальної тривалості неповного робочого часу.


Неповний робочий час може бути встановлений як на певний період, так і без обмеження строком. Конкретна норма неповного робочого часу зазначається у наказі керівника підприємства із зазначенням конкретних днів та годин роботи.

Робота на умовах неповного робочого часу встановлюється за погодженням сторін трудового договору, тобто між працівником і власником. Такі умови праці можуть бути погоджені як при прийнятті на роботу, так і згодом, шляхом подання відповідної заяви і видання наказу про встановлення неповного робочого часу. За наявності змін в організації виробництва і праці неповний робочий час може бути встановлено за ініціативою роботодавця (ст. 32 КЗпП). Колективним договором може бути визначено нижню межу неповного робочого часу, який може бути встановлений за ініціативою власника або уповноваженого ним органу.

 

Слід пам'ятати: робота на умовах неповного робочого часу не тягне за собою будь-яких обмежень трудових прав працівників, а оплата праці провадиться пропорційно до відпрацьованого часу або залежно від виробітку (ч. 3 ст. 56 КЗпП). Таким чином, робота на умовах неповного робочого дня або неповного робочого тижня не спричиняє скорочення тривалості щорічних відпусток, а обчислення середньої заробітної плати для оплати часу щорічної відпустки працівникам, які працюють на таких умовах, провадиться у загальному порядку відповідно до норм Порядку №100.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Кондзелка Марьяна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Лікарняний суміснику без основного місця роботи
    Працівниця-сумісниця, яка перебуває у декретній відпустці, надала лікарняний для догляду за хворою дитиною. Вона не має основного місця роботи. Як розрахувати та оплатити такий лікарняний, якщо неможливо отримати довідку про середню заробітну плату з основного місця роботи?
    Сьогодні 12:14
  • Відображення у штатному розписі посади мобілізованого працівника
    Чи коректно у штатному розписі встановлювати місячний фонд заробітної плати в розмірі 0,00 грн для посади, яку обіймає мобілізований працівник, котрому заробітна плата роботодавцем не нараховується?
    30.06.2025491
  • Укладення трудового договору з водієм
    Як прийняти водія на роботу? Чи потрібно встановлювати підсумований облік робочого часу? Як табелювати водія і оплачувати, якщо він буде виїжджати вночі? Які документи потрібно оформити для прийнятті водія?
    25.06.2025808
  • Лікарняні під час перебуванні у відпустці для догляду за дитиною
    Працівниця (сумісниця) знаходиться в відпустці для догляду за дитиною віком до трьох років (до 27.06.2025 р). В період відпустки відкриває лікарняний з 12.06.25 р. по 20.06.25 р. Як обчислити лікарняний?
    25.06.2025326
  • Як скасувати доплату за суміщення посади?
    Працівник працює на підприємстві за основним місцем. Працівнику встановили суміщення з доплатою в розмірі 20% до посадового окладу. Як скасувати тепер доплату і суміщення?
    24.06.202594611