Головна Усі консультації Праця та соціальний захист Трудові відносини

Зарахування до стахового стажу відпустки для догляду за дитиною в період з 2011 р. по 2015 р.

Чи зараховується до страхового стажу перебування працівника у відпустці для догляду за дитиною до трьох років за періоди з 2011 р. по 2015 р. для розрахунку лікарняного?

Страховий стаж — період (строк), протягом якого особа підлягала страхуванню у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та за який щомісяця сплачено нею та роботодавцем або неї страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок (ч. 1 ст. 21 Закону № 1105).

Для визначення страхового стажу знадобляться відомості з Реєстру застрахованих осіб, що надаються відповідно до Положення № 10-1: форма №ОК-5, форма №ОК-7, дані про трудовий та страховий стаж (додаток 9). 

Страховий стаж з 01.01.2011 р. визначається також за даними персоніфікованого обліку відомостей з Реєстру застрахованих осіб, а за періоди до його запровадження – у порядку та на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше (ч. 2 ст. 21 Закону № 1105). А також залежить від розміру сплаченого страхового внеску.

До страхового стажу відповідно до ст. 7 Закону №2240 (враховуючи зміни, які вносилися) для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності:

  • із 01.01.2011 р. по 13.12.2013 р. не включається період перебування особи у відпустці для догляду за дитиною до трьох років. Аналогічна думка міститься у листах Фонду з ТВП від 04.05.2011 р. № 04-29-1068 та від 11.07.2011 р. № 04-29-2003;
  • із 14.12.2013 р. (Закон №691 (яким було внесено зміни в ст. 7 Закону № 2240) та ст. 21 Закону № 1105) по 11.10.2017 р. - включається період перебування особи у відпустці для догляду за дитиною до трьох років, як період, за який сплачено страхові внески виходячи з розміру мінімального страхового внеску. Аналогічна думка міститься у листах Фонду з ТВП від 04.05.2016 р. № 5.2-32-685 та від 07.05.2015 р. № 5.2-32-823. Крім того, Законом № 691 було встановлено, що у разі, коли особа перебувала у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у період з 01.01.2011 р. до з 14.12.2013 р., час цієї відпустки також зараховується до її страхового стажу.

Таким чином, до страхового стажу зараховується період відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку за вищезазначені періоди.

Зазначимо, до довідки №ОК-7 не входить період з 01.01.2004 р. по 01.07.2013 р. перебування працівника у відпустці по вагітності та пологах, оскільки страхові внески в цей період не сплачувалися, хоча така відпустка зараховуватися до стажу відповідно до Закону № 1105. 

Після визначення розміру страхового стажу для нарахування допомоги по тимчасовій непрацездаткості до визначеної середньоденної заробітної плати застосовуватиметься відсо-ок залежно від страхового стажу (ст. 24 Закону № 1105), а саме:

  • до 3–х років – 50%;
  • від 3 до 5 років – 60%;
  • від 5 до 8 років – 70%;
  • понад 8 років – 100% .

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Щербина Світлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Трудові відносини
Теги:
Відпустки , Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі

Вам потрібен новий ПКУ?

Тисніть на кнопку >>

Закрити +