Чинне трудове законодавство не передбачає обов'язковість звільнення працівника для призначення його на іншу посаду на тому ж підприємстві. Переведення працівника з посади на посаду є зміною істотних умов праці (ст. 32 КЗпП), а не припиненнямукладенням трудового договору (ст. 21, 36 КзпП).
Відповідно до ст. 32 КЗпП, переведення на іншу роботу допускається тільки за згодою працівника (за винятком випадків, передбачених ст. 33 КЗпП, та в інших випадках, передбачених законодавством). Як роз'яснив Пленум ВСУ у постанові від 06.11.92 р. №91, переведенням на іншу роботу вважається доручення працівнику роботи, що не відповідає спеціальності, кваліфікації чи посаді, визначеній трудовим договором. Це відповідає і абз. 2 ст. 32 КЗпП.
Тобто за своєю суттю переведення на іншу посаду може відбуватися як за ініціативою роботодавця, так і за ініціативою працівника. Якщо переведення ініціює працівник, він має написати заяву про переведення на іншу посаду чи призначення на іншу посаду, а роботодавець видати відповідний наказ, наприклад: «Грищенко В. В., консьєржа ОСББ, перевести за її згодою на посаду прибиральниці ОСББ» та ознайомити з ним працівника під підпис. У необхідних випадках укладається письмовий трудовий договір або вносяться зміни до раніше укладеного договору.
Таким чином, законодавством не передбачено у випадку переведення працівника на іншу роботу на тому ж підприємстві, в організації, установі, вжиття організаційно-правових заходів, встановлених для випадків його звільнення. Тож фактично звільнення працівника та прийом на нову посаду не відбуваються. Так, не передбачено у цьому випадку і проведення з працівником остаточного розрахунку (у т.ч. виплату компенсації за всі дні невикористаної відпустки), видачу трудової книжки, копії наказу про звільнення. Також в разі переведення працівника з посади на посаду подавати до податкової повідомлення про прийняття працівника на роботу не потрібно.
Звертаємо увагу, що, згідно зі ст. 114 КЗпП, у разі переведення працівника на іншу постійну, але нижчеоплачувану роботу за працівником зберігається його попередній середній заробіток протягом двох тижнів із дня переведення.
До трудової книжки в даному випадку вноситься наступний запис:
- в графі 2 «Дата» — зазначається дата з якої працівник починає працювати за новою посадою (16.11.2020 р.);
- в графі 3 «Відомості про роботу» - робиться відповідний запис, наприклад: «Переведена на посаду прибиральниці»;
- в графі 4 «На підставі чого внесено запис» — зазначається дата і номер наказу.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити