• Посилання скопійовано

Розрахунок компенсації за несвоєчасно виплачену зарплату

Як на прикладі здійснюється розрахунок компенсації за несвоєчасно виплачену зарплату, якщо зарплату нараховано у липні 2020 року, а виплачується вона у вересні 2020 року, в сумі, наприклад, 5000 грн?

Виплата компенсації   втрати  частини доходів у зв'язку з порушенням  строків  їх  виплати передбачена Законом № 2050.

Роботодавець має  виплачувати працівникам компенсацію тільки в тому випадку, якщо  є затримка у виплаті зарплати на один календарний місяць і більше. Тобто розраховувати і нараховувати компенсацію зобов’язані тільки ті підприємства, які несвоєчасно виплачують зарплату своїм працівникам. Якщо працівник зі своєї вини не отримав заробітну плату своєчасно, вона не підлягає компенсації.

Сума компенсації визначається як добуток суми нарахованої, але не виплаченої працівникові зарплати за відповідний місяць (після утримання податків та обов’язкових платежів) і приросту індексу споживчих цін (ІСЦ) у відсотках для визначення суми компенсації, поділений на 100. ІСЦ для визначення суми компенсації обчислюється шляхом множення місячних ІСЦ за період невиплати грошового доходу. ІСЦ у місяці, за який виплачується дохід, до розрахунку не включається.

Отже, у розрахунку суми компенсації бере участь «чиста» заробітна плата, тобто нарахована сума за мінусом утриманих сум ПДФО і військового збору.

Компенсація нараховується один раз безпосередньо перед виплатою заборгованості із заробітної плати. Виплата компенсації здійснюється в місяці, в якому виплачують заборгованість із зарплати.

Таким чином, за умовами запитання, маємо заборгованість терміном в 1 місяць (серпень 2020 р.) «чистої» суми зарплати 5 000 грн. Індекс споживчих цін у серпні склав 99,8%, тобто була дефляція. Сума компенсації в цьому випадку складе 0,00 гривень.

Також читайте тут.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Степанов Михаил

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Залучення працівників до роботи у вихідні дні
    У зв'язку з виробничою необхідністю підприємство планує залучати у вихідні дні (субота та неділя) працівників для виконання певного виду робіт. Оплата праці буде проведена в двократному розмірі посадового окладу. На підприємстві затверджено такий графік роботи: робочі дні - понеділок-п'ятниця з 8:00 до 17:00, 12:00-13:00 обідня перерва вихідні – субота, неділя
    Сьогодні 11:167
  • Бухгалтер у Громадській організації
    Бухгалтер працює на 2/3 ставки у ФОП. Як оформити роботу цього бухгалтера в громадській організації, яка фінансується за рахунок грантів: на 0,5 ставки чи на повну ставку?
    03.05.202413
  • Прийняття 16-річного підлітка на роботу та перерахунок зарплати іншій особі
    Чи можна прийняти на роботу на неповний робочий день підлітка 16 років, у якого є свідоцтво про народження та ІПН, але немає паспорта. ЄСВ доплачувати до МЗП? Чи можна написати заяву, щоб заробітну плату перераховували іншому працівнику?
    03.05.202423
  • Не проведено інвентаризацію резерву відпусток у 2023 році: які наслідки?
    У І кварталі 2024 року було використано відпусток за 2023 рік більше, ніж нараховано резерву в 2023 р., тобто на кінець 2023 року не проведена інвентаризація резерву відпусток, не визначено кількість днів невикористаних днів відпустки, відповідно немає залишку резерву в балансі. Фактично це проведено і нараховано в І кварталі 2024 р. Як виправити помилку, щоб витрати по резерву відпусток 2023 р. зарахувати в 2024 р.?
    29.04.202460
  • Звільнення та прийняття на роботу в одному місяці: складаємо додаток 1 єдиної звітності?
    Працівник в одному місяці був звільнений (з ознакою наявності трудової книжки) , а наступного дня знову прийнятий на неповний робочий час за сумісництвом без наявності трудової книжки. Як показати такі зміни в графі 14 додатку 1 – кількість днів перебування у трудових відносинах?
    26.04.2024112