Головна Усі консультації Праця та соціальний захист Трудові відносини

Розрахунок компенсації за несвоєчасно виплачену зарплату

Як на прикладі здійснюється розрахунок компенсації за несвоєчасно виплачену зарплату, якщо зарплату нараховано у липні 2020 року, а виплачується вона у вересні 2020 року, в сумі, наприклад, 5000 грн?

Виплата компенсації   втрати  частини доходів у зв'язку з порушенням  строків  їх  виплати передбачена Законом № 2050.

Роботодавець має  виплачувати працівникам компенсацію тільки в тому випадку, якщо  є затримка у виплаті зарплати на один календарний місяць і більше. Тобто розраховувати і нараховувати компенсацію зобов’язані тільки ті підприємства, які несвоєчасно виплачують зарплату своїм працівникам. Якщо працівник зі своєї вини не отримав заробітну плату своєчасно, вона не підлягає компенсації.

Сума компенсації визначається як добуток суми нарахованої, але не виплаченої працівникові зарплати за відповідний місяць (після утримання податків та обов’язкових платежів) і приросту індексу споживчих цін (ІСЦ) у відсотках для визначення суми компенсації, поділений на 100. ІСЦ для визначення суми компенсації обчислюється шляхом множення місячних ІСЦ за період невиплати грошового доходу. ІСЦ у місяці, за який виплачується дохід, до розрахунку не включається.

Отже, у розрахунку суми компенсації бере участь «чиста» заробітна плата, тобто нарахована сума за мінусом утриманих сум ПДФО і військового збору.

Компенсація нараховується один раз безпосередньо перед виплатою заборгованості із заробітної плати. Виплата компенсації здійснюється в місяці, в якому виплачують заборгованість із зарплати.

Таким чином, за умовами запитання, маємо заборгованість терміном в 1 місяць (серпень 2020 р.) «чистої» суми зарплати 5 000 грн. Індекс споживчих цін у серпні склав 99,8%, тобто була дефляція. Сума компенсації в цьому випадку складе 0,00 гривень.

Також читайте тут.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Степанов Михаил
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Трудові відносини
Теги:
Заробітна плата , Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 2

Новини по темі

Консультації по темі