• Посилання скопійовано

Если работник не желает идти в отпуск

Как действовать, если работник не желает идти в отпуск?

В соответствии со ст. 11 Закона об отпусках, запрещается непредоставление ежегодных отпусков полной продолжительности в течение двух лет подряд, а также непредоставление их в течение рабочего года лицам в возрасте до восемнадцати лет.

Непредоставление ежегодных отпусков в сроки является нарушением законодательства о труде, за что работодатель может быть привлечен к ответственности.

Если работник отказывается использовать предоставленное ему Конституцией Украины и Законом об отпусках право на отдых (ежегодный отпуск), то


работодатель (поскольку решение о предоставлении или непредоставлении отпуска принадлежит к его компетенции) должен на период установленных графиком отпусков без заявления работника издать приказ о предоставлении ему отпуска по ф. №П-3 «Приказ (распоряжение) о предоставлении отпуска», утвержденной приказом Минстата от 05.12.2008 г. №489, не позже чем за две недели до даты отбытия работника в отпуск. Если работодатель уведомляет приказом о дате начала отпуска позже, чем за две недели, работник имеет право инициировать перенос отпуска на другой удобный для себя период.

В соответствии со ст. 139 КЗоТ, работники обязаны вовремя и точно выполнять распоряжения (приказы) работодателя. При их невыполнении работник может привлекаться к дисциплинарной ответственности. Если работник отказывается выполнять приказ руководителя  без объективных причин или без объяснений (указанных в приказе или отдельной записке), работодатель имеет право вынести такому работнику выговор. Выговор оформляется приказом и доводится к сведению работника и при этом не записывается в трудовую книжку.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Кондзелка Марьяна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Лікарняний суміснику без основного місця роботи
    Працівниця-сумісниця, яка перебуває у декретній відпустці, надала лікарняний для догляду за хворою дитиною. Вона не має основного місця роботи. Як розрахувати та оплатити такий лікарняний, якщо неможливо отримати довідку про середню заробітну плату з основного місця роботи?
    Сьогодні 12:1419
  • Відображення у штатному розписі посади мобілізованого працівника
    Чи коректно у штатному розписі встановлювати місячний фонд заробітної плати в розмірі 0,00 грн для посади, яку обіймає мобілізований працівник, котрому заробітна плата роботодавцем не нараховується?
    30.06.2025512
  • Укладення трудового договору з водієм
    Як прийняти водія на роботу? Чи потрібно встановлювати підсумований облік робочого часу? Як табелювати водія і оплачувати, якщо він буде виїжджати вночі? Які документи потрібно оформити для прийнятті водія?
    25.06.2025810
  • Лікарняні під час перебуванні у відпустці для догляду за дитиною
    Працівниця (сумісниця) знаходиться в відпустці для догляду за дитиною віком до трьох років (до 27.06.2025 р). В період відпустки відкриває лікарняний з 12.06.25 р. по 20.06.25 р. Як обчислити лікарняний?
    25.06.2025331
  • Як скасувати доплату за суміщення посади?
    Працівник працює на підприємстві за основним місцем. Працівнику встановили суміщення з доплатою в розмірі 20% до посадового окладу. Як скасувати тепер доплату і суміщення?
    24.06.202594811