Відповідно до ст. 42 Закону №5067 роботодавці мають право на застосування праці іноземців та осіб без громадянства на території України на підставі дозволу, що видається територіальними органами центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції.
Закон №5067 визначає окремі категорії іноземців, працевлаштування яких має певні особливості.
До таких особливих категорій віднесено (ст. 42-1 Закону №5067), зокрема, іноземних ІТ - професіоналів.
Найважливішими особливостями працевлаштування даних категорій іноземців є:
- по-перше, відсутність законодавчо встановленої вимоги щодо мінімальної заробітної плати для таких працівників;
- по-друге, строк, на який видається дозвіл на працевлаштування осіб вказаних категорій.
Давайте розберемося, яка відмінність між ІТ-професіоналом та системним адміністратором.
Іноземні ІТ-професіонали - іноземці або особи без громадянства, які займають посади, пов’язані з розробленням та впровадженням результатів комп’ютерного програмування (операційної системи, комп’ютерних програм та їх компонентів, веб-сайтів, онлайн-сервісів) та криптографічних засобів захисту інформації в юридичних особах, що провадять діяльність із комп’ютерного програмування як основний вид економічної діяльності за Національним класифікатором видів економічної діяльності.
Системний адміністратор - це фахівець, який підтримує правильну роботу комп'ютерної техніки і програмного забезпечення, покращує та модернізує всю інформаційну інфраструктуру компанії, стежить за її роботою, а також відповідає за інформаційну безпеку організації.
Частина 3 ст. 42-1 Закону №5067 встановлює, що роботодавець може отримати дозвіл, за умови виплати заробітної плати у розмірі не менш як, зокрема, десять мінімальних заробітних плат - для всіх категорій найманих працівників, окрім зазначених в п. 1 ч. 3 ст. 42-1 Закону №5067 та віднесених до особливих категорій працівників.
Мінсоцполітики у листі від 18.09.2017 р. №2413/0/101-17 зазначила, що вимоги щодо розміру заробітної плати, вказаної в ч. 3 ст. 42-1 Закону №5067, розповсюджуються не лише на роботодавців, які отримують дозвіл на застосування праці іноземця вперше, або після розірвання попереднього трудового договору (контракту) та укладання нового трудового договору (контракту) згідно з отриманим дозволом, а також у разі продовження дії дозволу на застосування праці іноземного працівника.
Отже, вищезазначена норма чітко визначає обов’язок роботодавця щодо розміру заробітної плати іноземного найманого працівника у разі застосування його праці.
Таким чином, роботодавець, який прийняв до штату іноземця на посаду системного адміністратора, який, своєю чергою, має в наявності дозвіл на працевлаштування, має встановити оклад не менше десяти мінімальних заробітних плат, тобто 47230,00 грн.
Звертаємо увагу, що у Раді зареєстровано законопроект №3482, яким пропонується встановити мінімальну зарплату з 1 липня у розмірі 5238,00 грн (про це ми писали тут). Але поки що це залишається на стадії законопроекту.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити