Питання надання відпустки без збереження заробітної плати регулюється Законом «Про відпустки» та КЗпП. Зокрема, про відпустку без збереження зарплати на період карантину зазначається у ч. 3 ст. 26 Закону про відпустки.
Як зазначає Держпраці у Миколаївській області, відпустка без збереження заробітної плати надається працівникові на підставі письмової заяви. У ній мають бути зазначені:
1) причина, з якої працівник просить надати неоплачувану відпустку;
2) дата початку відпустки;
3) тривалість відпустки.
Після розгляду заяви видається наказ (розпорядження) про надання відпустки за свій рахунок.
Таку відпустку не продовжують на кількість святкових і неробочих днів, що припадають на неї.
Відпустку без збереження заробітної плати надають, як правило, у зв’язку з якими-небудь подіями в житті працівника. При цьому перш за все необхідно бажання працівника піти в таку відпустку. В жодному разі не можна відправляти у відпустку «за свій рахунок» примусово без згоди працівника.
Отже, на нашу думку, працівнику слід писати заяви із зазначенням дати початку відпустки та тривалість відпустки на певний період, вказаний у постановах.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити