До трудової книжки вносяться:
- відомості про працівника: прізвище, ім'я та по батькові, дата народження;
- відомості про роботу, переведення на іншу постійну роботу, звільнення;
- відомості про нагородження і заохочення: про нагородження державними нагородами України та відзнаками України, заохочення за успіх у роботі та інші заохочення відповідно до чинного законодавства України;
- відомості про відкриття, на які видані дипломи, про використані винаходи і раціоналізаторські пропозиції та про виплачені у зв'язку з цим винагороди (п. 2.2 Інструкції №58).
До трудових книжок працівників у розділ "Відомості про нагородження" відносяться відомості про нагородження державними нагородами України та відзнаками України.
У розділ "Відомості про заохочення" вносяться відомості про заохочення за успіхи у праці.
До трудових книжок не заносяться премії, передбачені системою заробітної плати, або виплата яких носить регулярний характер.
Порядок внесення відомостей про нагороди і заохочення такий: у графі 3 відповідного розділу трудової книжки пишеться у вигляді заголовку назва підприємства, нижче у графі 1 зазначається порядковий номер запису (нумерація, що зростає протягом усього періоду трудової діяльності працівника).
У графі 2 ставиться дата нагородження або заохочення;
У графі 3 записується, ким нагороджений або заохочений працівник, за які досягнення і якою нагородою або заохоченням;
У графі 4 зазначається, на підставі чого внесений запис (із посиланням на дату, номер і найменування документа) (п. 2.25 Інструкції №58).
Відомості ж про роботу, вносять у відповідно призачені для цього розділи, що є в трудовій книжці.
Також, відповідно до п. 3.1 Інструкції №58, у тому разі, коли у трудовій книжці заповнені усі сторінки відповідних розділів, вона доповнюється вкладишем.
Вкладиш вшивається у трудову книжку, заповнюється і ведеться власником або уповноваженим ним органом за місцем роботи працівника у такому ж порядку, що і трудова книжка.
Так, внесення записів про роботу у невідповідний розділ вважаємо порушенням. І таку помилку слід виправити, відповідно до норм зазначених в Інструкції №58, а саме:
- у графі 1 слід зазначити черговий номер, наступний за порядком за номером останнього (у цьому випадку — неправильного) запису;
- у графі 2 зазначте дату створення виправляючого запису;
- у графу 3 впишіть: «Запис за №таким-то недійсний, як внесений помилково до іншого розділу трудової книжки».
Далі, слід завести вкладиш до трудової книжки. У розділі «Відомості про роботу» вкладиша під порядковим номером, що настає за номером останнього запису в розділі «Відомості про роботу» трудової книжки, повторіть той запис, який ви помилково було включено до розділу «Відомості про нагородження».
Помилку, якої припустився фахівець Центру зайнятості не виправляєте, а виправляєте лише свою помилку.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити