• Посилання скопійовано

Внесення виправлень у трудову книжку

Працівниця перебувала на обліку в Центрі зайнятості. Фахівець центру зайнтості закреслив у трудовій «сведения о награждениях», від руки написав «о работе» і зробив запис на цій сторінці. Кадровик продовжила на цій сторінці свій запис. Чи це є помилкою та як її виправити?

До трудової книжки вносяться:

  • відомості про працівника: прізвище, ім'я та по батькові, дата народження;
  • відомості про роботу,  переведення на іншу  постійну  роботу, звільнення;
  • відомості про нагородження  і  заохочення:  про  нагородження державними нагородами України та відзнаками України, заохочення за успіх  у  роботі  та  інші  заохочення  відповідно   до   чинного законодавства України;
  • відомості про  відкриття,  на   які   видані   дипломи,   про використані винаходи   і  раціоналізаторські  пропозиції  та  про виплачені у зв'язку з цим винагороди (п. 2.2 Інструкції №58).

До трудових книжок працівників у розділ "Відомості  про нагородження" відносяться  відомості  про  нагородження державними нагородами України та відзнаками України.

У розділ "Відомості  про заохочення" вносяться відомості про заохочення за успіхи у праці.

До трудових книжок не заносяться премії, передбачені системою заробітної плати, або виплата яких носить регулярний характер.

Порядок внесення відомостей про нагороди  і  заохочення такий: у  графі  3 відповідного розділу трудової книжки пишеться у вигляді заголовку назва підприємства, нижче у графі 1 зазначається порядковий номер  запису  (нумерація,  що  зростає протягом усього періоду трудової діяльності працівника).

У графі 2 ставиться дата нагородження або   заохочення;

У  графі   3  записується,  ким нагороджений або заохочений працівник,  за які досягнення і   якою нагородою або  заохоченням; 

У графі 4 зазначається,  на підставі чого внесений запис (із посиланням на дату,  номер і  найменування документа) (п. 2.25 Інструкції №58).

Відомості ж про роботу, вносять у відповідно призачені для цього розділи, що є в трудовій книжці.

Також, відповідно до п. 3.1 Інструкції №58, у  тому  разі,  коли  у  трудовій  книжці  заповнені  усі сторінки відповідних розділів, вона доповнюється вкладишем.

Вкладиш вшивається у трудову книжку,  заповнюється і ведеться власником або   уповноваженим   ним   органом   за  місцем  роботи працівника у такому ж порядку, що і трудова книжка.

Так, внесення записів про роботу у невідповідний розділ вважаємо порушенням. І таку помилку слід виправити, відповідно до норм зазначених в Інструкції №58, а саме:

  • у графі 1 слід зазначити черговий номер, наступний за порядком за номером останнього (у цьому випадку — неправильного) запису;
  • у графі 2 зазначте дату створення виправляючого запису;
  • у графу 3 впишіть: «Запис за № таким-то недійсний, як внесений помилково до іншого розділу трудової книжки».

Далі, слід завести вкладиш до трудової книжки. У розділі «Відомості про роботу» вкладиша під порядковим номером, що настає за номером останнього запису в розділі «Відомості про роботу» трудової книжки, повторіть той запис, який ви помилково було включено  до розділу «Відомості про нагородження».

Помилку, якої припустився фахівець Центру зайнятості не виправляєте, а виправляєте лише свою помилку.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Галина Казначей

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Не проведено інвентаризацію резерву відпусток у 2023 році: які наслідки?
    У І кварталі 2024 року було використано відпусток за 2023 рік більше, ніж нараховано резерву в 2023 р., тобто на кінець 2023 року не проведена інвентаризація резерву відпусток, не визначено кількість днів невикористаних днів відпустки, відповідно немає залишку резерву в балансі. Фактично це проведено і нараховано в І кварталі 2024 р. Як виправити помилку, щоб витрати по резерву відпусток 2023 р. зарахувати в 2024 р.?
    Сьогодні 14:2228
  • Звільнення та прийняття на роботу в одному місяці: складаємо додаток 1 єдиної звітності?
    Працівник в одному місяці був звільнений (з ознакою наявності трудової книжки) , а наступного дня знову прийнятий на неповний робочий час за сумісництвом без наявності трудової книжки. Як показати такі зміни в графі 14 додатку 1 – кількість днів перебування у трудових відносинах?
    26.04.202456
  • Як при звільненні працівника утримати відпускні, що були виплачені йому наперед?
    Внаслідок помилки в підрахунку кількості днів відпустки, на які має право працівник, в 2024 він «відпочив наперед» на 16 календарних днів. Тепер раптово написав заяву на звільнення день в день, і на роботу більше не виходить. Чи відноситься така помилка до лічильної і яким чином можна утримати/повернути законним шляхом з працівника кошти за незароблені дні щорічної основної відпустки?
    26.04.2024345
  • Оплата дня огляду на МСЕК під час тривалого лікарняного
    Працівник перебував на лікарняному з 18.12.2023 р. до 11.04.2024 р. включно. З 11.04.2024 р. йому надано другу групу інвалідності (надав довідку МСЕК). Чи підлягає оплаті останній день лікарняного (11 квітня), який також є і датою присвоєння інвалідності?
    25.04.202446
  • Допомога на лікування працівника під час призупинення з ним дії трудового договору
    Чи може працівник, з яким призупинено дію трудового договору, отримати від підприємства допомогу на лікування у вигляді оплати послуг медичному закладу? Які податкові наслідки у разі отримання такої допомоги?
    22.04.202428