Головна Усі консультації Праця та соціальний захист Трудові відносини

Визначення базового місяця для розрахунку індексації

02.03.2015 р. на підприємство за однією посадою було прийнято двох осіб: працівник «А» з окладом 3 тис. грн і працівник «Б» з окладом 3 750 грн . 01.11.2016 р. двом працівникам підвищують посадовий оклад до 13 700 грн. А 01.07.2019 р. підвищують оклад лише працівнику «Б» до 17 500 грн. Як визначити базовий місяць?

Згідно з п. 10-2 Порядку №1078, для працівників, яких переведено на іншу роботу на тому ж підприємстві, в установі або організації, а також переведено на роботу на інше підприємство, в установу або організацію або в іншу місцевість та у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці у разі продовження такими працівниками роботи, для новоприйнятих працівників, а також для працівників, які використали відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та відпустку без збереження заробітної плати, передбачені законодавством про відпустки, обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації здійснюється з місяця, наступного за місяцем підвищення тарифної ставки (окладу), за посадою, яку займає працівник.

Отже, для працівника «Б»  базовим місяцем буде липень 2019 року. Водночас, для працівника «А» базовим залишається листопад 2016 року, оскільки для нього підвищення ставки в липні 2019 року не відбулося.

 

 

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Степанов Михаил
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Трудові відносини
Теги:
Заробітна плата , Індексація , Трудові відносини

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі