Головна Усі консультації Праця та соціальний захист Трудові відносини

Робота на умовах неповного робочого часу: оплата праці та ПСП

Як правильно нарахувати зарплату працівнику, який працює чотири години на день з оплатою пропорційно відпрацьованому часу? Чи залежить розмір зарплати у такому випадку від норми робочого часу на місяць? Що з податковою соцпільгою?

Розрахунок оплати праці

Згідно з абз. 2 ст. 56 КЗпП оплата праці у випадку встановлення неповного робочого часу провадиться пропорційно відпрацьованому часу або залежно від виробітку. Тому для працівника, якому встановлено неповний робочий час, роботодавець зобов’язаний розрахувати індивідуальну норму робочого часу для кожного місяця періоду, за який обчислюємо норму робочого часу, а також загалом за такий період і за календарний рік.

Відповідно до роз’яснень Мінсоцполітики у листі від 27.12.2017 р. №2993/0/101-17, якщо працівником відпрацьовано неповний місяць чи не виконано норму праці, то оклад нараховується пропорційно виконаній нормі праці (часу).

Також зазначимо, що для працiвникiв, якi працюють на умовах неповного робочого часу, ця норма не застосовується, тобто тривалiсть їхньої роботи напередоднi святкових i неробочих днiв не скорочується на 1 годину (лист Мінсоцполітики від 28.08.2014 р. №397/12/116-14).  Про це ми також зазначали тут>> 

Розрахунок оплати праці залежитиме від того, чи встановлено погодинну тарифну ставку чи посадовий оклад для такого працівника. Детальніше про оплату праці у таких випадках ми писали тут і тут>>

 

Податкова соціальна пільга

Щодо податкової соцпільги при неповному робочому часі із прикладом ми говорили тут. Розмір ПСП у 2019 році ми зазначали тут>>

***

Читайте також:

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Катерина Калашян
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Трудові відносини
Теги:
Заробітна плата , Пільги , Трудові відносини

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 10

Новини по темі

Консультації по темі