Головна Усі консультації Праця та соціальний захист Трудові відносини

Розрахунки онлайн у відрядженні корпоративною або власною карткою: чи не порушує це законодавство?

Чи може директор, який перебуває у відрядженні за кордоном, купувати онлайн квитки, оплачувати готель тощо? Чи можна здійснювати оплату на Інтернет-сайті відповідної компанії-продавця, який є нерезидентом, з оплатою корпоративною або власною карткою?

Запитання:

Чи може директор, який перебуває у відрядженні за кордоном, купувати онлайн квитки, оплачувати готель тощо (наприклад, німецької залізниці або онлайн квитків на літак, бронювати та оплачувати готель через Booking.com)? Чи можна здійснювати оплату на Інтернет-сайті відповідної компанії-продавця, який є нерезидентом, з оплатою корпоративною або власною карткою? Чи не порушує це валютного законодавства та порядку розрахунків з нерезидентами? Як документально оформити та відобразити в обліку придбання квитків працівником та відшкодування витрат підприємством-роботодавцем?

 

Відповідь:

Відповідно до пп. 170.9.1 ПКУ не є доходом платника податку – фізособи, яка перебуває у трудових відносинах із своїм роботодавцем, сума відшкодованих йому у встановленому законодавством порядку витрат на відрядження в межах фактичних витрат, а саме, на проїзд (у т. ч. перевезення багажу, бронювання транспортних квитків) як до місця відрядження і назад, так і за місцем відрядження (у т. ч. на орендованому транспорті), оплату вартості проживання у готелях (мотелях), а також включених до таких рахунків витрат на харчування чи побутові послуги (прання, чищення, лагодження та прасування одягу, взуття чи білизни), на найм інших жилих приміщень, оплату телефонних розмов, оформлення закордонних паспортів, дозволів на в'їзд (віз), обов'язкове страхування, інші документально оформлені витрати, пов'язані з правилами в'їзду та перебування у місці відрядження, в тому числі будь-які збори і податки, що підлягають сплаті у зв'язку із здійсненням таких витрат.

Зазначені витрати не є об'єктом оподаткування ПДФО лише за наявності підтвердних документів, що засвідчують вартість цих витрат у вигляді транспортних квитків або транспортних рахунків (багажних квитанцій), у т. ч. електронних квитків за наявності посадкового талона, якщо його обов'язковість передбачена правилами перевезення на відповідному виді транспорту, та розрахункових документів про їх придбання за всіма видами транспорту, в т. ч. чартерних рейсів, рахунків, отриманих із готелів (мотелів) або від інших осіб, що надають послуги з розміщення та проживання фізичної особи, в тому числі бронювання місць у місцях проживання, страхових полісів тощо.

За відсутності зазначених відповідних підтвердних документів, сума добових включається до оподатковуваного доходу платника податку.

ДФС в ІПК від 15.06.2017 р. №649/6/99-99-13-02-03-15/ІПК повідомляє, у разі якщо підприємство не фінансується за рахунок бюджетних коштів, то суми відшкодованих витрат на проїзд не є об'єктом оподаткування ПДФО лише за наявності підтвердних документів, що засвідчують вартість цих витрат, зокрема, у вигляді електронного квитка на проїзд повітряним транспортом за умови надання посадкового талона та розрахункового документа про його придбання.

ДФС в ІПК від 30.11.2018 р. №5048/6/99-99-13-02-03-15/ІПК повідомляє, якщо оплата вартості проживання, проїзду фізичних осіб (працівників) тощо під час відрядження здійснюється одною фізособою (працівником) від імені та за рахунок юридичної особи (роботодавця) з використанням корпоративної платіжної картки, то сума понесених витрат не вважається додатковим благом такого працівника, оскільки під час відрядження ним виконуються обов'язки трудового найму.

Такі розрахунки корпоративною карткою прирівнюються до підзвітних коштів та відображаються в обліку проведенням ДТ 372 КТ 313

Згідно з п. 15 розд. V Положення №705, переказ між еквайрами і суб'єктами господарювання за операціями з використанням електронних платіжних засобів, здійснених резидентами і нерезидентами на території України, у т. ч. через мережу Інтернет, здійснюється виключно в гривнях.

Під час здійснення операцій з використанням електронних платіжних засобів у сфері електронної комерції та системах дистанційного обслуговування дозволяється формування в електронній формі документа за операцією з використанням електронного платіжного засобу за умови доставки його користувачу (абз. 5 п. 3 розд. VII Положення №705).

Нормами п. 4 розд. VII Положення №705 передбачено, що документи за операціями з використанням електронних платіжних засобів мають статус первинного документа та можуть бути використані під час урегулювання спірних питань користувачу.

Разом з тим, п. 3 Положення НБУ №5, передбачено, що норми цього Положення не регулюють правовідносини з електронними грошима.

***

Читайте також:

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Бондаренко Олена
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Трудові відносини
Теги:
Валюта , Відрядження , Готівка

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі

Встигніть придбати
Податковий кодекс-2020!
закрити +