• Посилання скопійовано

У який термін слід скласти авансовий звіт при використанні корпоративних платіжних карток?

Працівники розраховуються корпоративними платіжними картками за послуги, як із зняттям готівки із КПК, так і за безготівковим розрахунком. Кошти працівникам перераховуються на КПК у під звіт на госпвитрати. Який термін подачі авансового звіту, якщо працівник знімає готівку з КПК та якщо працівник розраховується КПК безготівковим розрахунком (ці дії не пов’язані з відрядженнями)?

Зняття коштів з рахунка підприємства за допомогою корпоративної платіжної картки, або безготівкові розрахунки за допомогою КПК  прирівнюється до отримання під звіт знятих чи витрачених коштів.

Відповідно до п. 20 Положення №148 працівники підприємства  – держателі КПК, які одержали готівку з рахунку із застосуванням КПК, використовують її за призначенням (тобто на господарські витрати) без оприбуткування в касі. Такі працівники подають до бухгалтерії установи/підприємства звіт про використання готівки разом із підтвердними документами в установлені строки і порядку, визначені для підзвітних осіб нормами п. 170.9 ПКУ, а також одночасно з цим подають документи про одержання готівки з поточного рахунку (чек банкомата, копія видаткового ордера, довідки за встановленими формами, сліп, квитанція торговельного термінала) разом з невитраченим залишком готівки.

Оприбуткування у касі коштів, отриманих від працівників як повернення невитрачених підзвітних коштів, здійснюється на підставі прибуткового касового ордера (за формою, затвердженою  Положенням №148) із зазначенням кореспондуючого субрахунка 372 «Розрахунки з підзвітними особами». 

Зняття готівки в банкоматі прирівнюється до видачі підзвітних коштів: Дт 372 Кт 313. 

Повернення невикористаних підзвітних коштів у касу разом з авансовим звітом, до якого додається чек банкомата, відображається записом Дт 301 Кт 372.

Строки подання авансового звіту та невитраченого залишку готівки встановлені пп. 170.9.2 ПКУ: до закінчення п'ятого банківського дня, що настає за днем, у якому платник податку (працівник – держатель КПК) завершує виконання окремої цивільно-правової дії за дорученням та за рахунок особи (підприємства), що видала кошти під звіт.

За наявності надміру витрачених коштів їх сума повертається платником податку в касу або зараховується на банківський рахунок особи, що їх видала, до або під час подання авансового звіту.

У пп. 170.9.3 ПКУ зазначено, що дія цього пункту поширюється також на витрати, пов'язані з  виконанням деяких цивільно-правових дій, що були оплачені з використанням КПК, дорожніх, банківських або іменних чеків, інших платіжних документів.  Але звертаємо увагу, що у пп. 170.9.3 ПКУ встановлені інші строки звітування та повернення невитрачених коштів при використанні КПК (три, десять або двадцять банківських днів), але ці строки застосовуються тільки  при відрядженні.

Отже, в будь-якому разі як при знятті готівки, так при безготівковому розрахунку за допомогою КПК  авансовий звіт подається та повертається залишок знятої, але не витраченої  готівки до закінчення п'ятого банківського дня, що настає за днем, у якому працівник – держатель КПК завершує виконання доручених йому розрахунків.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Відображення мобілізованих та декретниць у рядку 3070 звіту №1-ПВ
    Чи враховуються мобілізовані та жінки в декретній відпустці в рядок 3070 звіту з праці №1-ПВ (квартал)?
    22.05.2025201
  • Утримання аліментів з суми лікарняних від ПФУ
    Працівник вже 1,5 місяці на лікарняному. Лікарняні приходять із ПФУ на спеціальний рахунок. Всі податки ПДФО та ВЗ сплачується з того рахунка. Є виконавчий лист на аліменти, 40% стягнення. Чи можу я оплачувати аліменти із лікарняних за рахунок ПФУ?
    21.05.20251 3262
  • Пільги колишнім військовим після виходу на роботу
    Чи потрібно сплачувати податки із зарплати за військового, який вийшов працювати після проходження військової служби (війни)? Чи є якісь пільги для демобілізованих осіб?
    15.05.20251 160
  • Звільнення працівника: період та дні до компенсації
    Працівник був у відпустці 14 днів у 2024 р. Як правильно підрахувати компенсацію за невикористану відпустку? Відпрацьовано працівнком рівно 1 рік на підприємстві, звільнився в травні 2025 р. Прийнято на роботу з 01.05.2024 р . Який період для розрахунку брати: з місяця після використаної відпустки чи за весь період, який працівник працював? Чи були зміни при підрахунку компенсації? У працывника залишилось 10 днів невикористаної відпустки. Якщо він звільнився 15 травня, чи правильно буде врахувати цей період для компенсації, чи брати місяць звільнення до розрахунку?
    13.05.20257887
  • Лікарняний у відпустці без збереження зарплати
    Співробітник написав заяву без збереження заробітної плати на 90 днів, в цей період був відкритий лікарняний. Як тепер бути?
    08.05.20251 820