• Посилання скопійовано

У який термін слід скласти авансовий звіт при використанні корпоративних платіжних карток?

Працівники розраховуються корпоративними платіжними картками за послуги, як із зняттям готівки із КПК, так і за безготівковим розрахунком. Кошти працівникам перераховуються на КПК у під звіт на госпвитрати. Який термін подачі авансового звіту, якщо працівник знімає готівку з КПК та якщо працівник розраховується КПК безготівковим розрахунком (ці дії не пов’язані з відрядженнями)?

Зняття коштів з рахунка підприємства за допомогою корпоративної платіжної картки, або безготівкові розрахунки за допомогою КПК  прирівнюється до отримання під звіт знятих чи витрачених коштів.

Відповідно до п. 20 Положення №148 працівники підприємства  – держателі КПК, які одержали готівку з рахунку із застосуванням КПК, використовують її за призначенням (тобто на господарські витрати) без оприбуткування в касі. Такі працівники подають до бухгалтерії установи/підприємства звіт про використання готівки разом із підтвердними документами в установлені строки і порядку, визначені для підзвітних осіб нормами п. 170.9 ПКУ, а також одночасно з цим подають документи про одержання готівки з поточного рахунку (чек банкомата, копія видаткового ордера, довідки за встановленими формами, сліп, квитанція торговельного термінала) разом з невитраченим залишком готівки.

Оприбуткування у касі коштів, отриманих від працівників як повернення невитрачених підзвітних коштів, здійснюється на підставі прибуткового касового ордера (за формою, затвердженою  Положенням №148) із зазначенням кореспондуючого субрахунка 372 «Розрахунки з підзвітними особами». 

Зняття готівки в банкоматі прирівнюється до видачі підзвітних коштів: Дт 372 Кт 313. 

Повернення невикористаних підзвітних коштів у касу разом з авансовим звітом, до якого додається чек банкомата, відображається записом Дт 301 Кт 372.

Строки подання авансового звіту та невитраченого залишку готівки встановлені пп. 170.9.2 ПКУ: до закінчення п'ятого банківського дня, що настає за днем, у якому платник податку (працівник – держатель КПК) завершує виконання окремої цивільно-правової дії за дорученням та за рахунок особи (підприємства), що видала кошти під звіт.

За наявності надміру витрачених коштів їх сума повертається платником податку в касу або зараховується на банківський рахунок особи, що їх видала, до або під час подання авансового звіту.

У пп. 170.9.3 ПКУ зазначено, що дія цього пункту поширюється також на витрати, пов'язані з  виконанням деяких цивільно-правових дій, що були оплачені з використанням КПК, дорожніх, банківських або іменних чеків, інших платіжних документів.  Але звертаємо увагу, що у пп. 170.9.3 ПКУ встановлені інші строки звітування та повернення невитрачених коштів при використанні КПК (три, десять або двадцять банківських днів), але ці строки застосовуються тільки  при відрядженні.

Отже, в будь-якому разі як при знятті готівки, так при безготівковому розрахунку за допомогою КПК  авансовий звіт подається та повертається залишок знятої, але не витраченої  готівки до закінчення п'ятого банківського дня, що настає за днем, у якому працівник – держатель КПК завершує виконання доручених йому розрахунків.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Бухгалтер у Громадській організації
    Бухгалтер працює на 2/3 ставки у ФОП. Як оформити роботу цього бухгалтера в громадській організації, яка фінансується за рахунок грантів: на 0,5 ставки чи на повну ставку?
    Сьогодні 12:012
  • Прийняття 16-річного підлітка на роботу та перерахунок зарплати іншій особі
    Чи можна прийняти на роботу на неповний робочий день підлітка 16 років, у якого є свідоцтво про народження та ІПН, але немає паспорта. ЄСВ доплачувати до МЗП? Чи можна написати заяву, щоб заробітну плату перераховували іншому працівнику?
    Сьогодні 11:079
  • Не проведено інвентаризацію резерву відпусток у 2023 році: які наслідки?
    У І кварталі 2024 року було використано відпусток за 2023 рік більше, ніж нараховано резерву в 2023 р., тобто на кінець 2023 року не проведена інвентаризація резерву відпусток, не визначено кількість днів невикористаних днів відпустки, відповідно немає залишку резерву в балансі. Фактично це проведено і нараховано в І кварталі 2024 р. Як виправити помилку, щоб витрати по резерву відпусток 2023 р. зарахувати в 2024 р.?
    29.04.202453
  • Звільнення та прийняття на роботу в одному місяці: складаємо додаток 1 єдиної звітності?
    Працівник в одному місяці був звільнений (з ознакою наявності трудової книжки) , а наступного дня знову прийнятий на неповний робочий час за сумісництвом без наявності трудової книжки. Як показати такі зміни в графі 14 додатку 1 – кількість днів перебування у трудових відносинах?
    26.04.2024107
  • Як при звільненні працівника утримати відпускні, що були виплачені йому наперед?
    Внаслідок помилки в підрахунку кількості днів відпустки, на які має право працівник, в 2024 він «відпочив наперед» на 16 календарних днів. Тепер раптово написав заяву на звільнення день в день, і на роботу більше не виходить. Чи відноситься така помилка до лічильної і яким чином можна утримати/повернути законним шляхом з працівника кошти за незароблені дні щорічної основної відпустки?
    26.04.2024487