Головна Усі консультації Праця та соціальний захист Трудові відносини

Гривнева корпоративна картка у закордонному відрядженні

На кого покладаються витрати на конвертацію? В якій валюті необхідно повернути надлишково зняту готівку в євро? За яким курсом слід перераховувати витрати при затвердженні авансового звіту?

Якщо  працівнику для закордонного відрядження видано гривневу КПК, то й рух коштів за картрахунком проводитиметься у гривні (у виписці банку фігуруватимуть гривневі суми).  Але дебіторська заборгованість працівника за отриманими підзвітними коштами відображатиметься в бухобліку, аж до подання працівником авансового звіту та її погашення, в іноземній валюті.  

Нагадаємо,  якщо під час відрядження працівник за кордоном отримував готівку з корпоративної картки через банкомат, то коли відрядження закінчиться частину невикористаної готівки працівнику слід повернути в касу підприємства у тій валюті, в якій був виданий аванс. Тобто, якщо кошти зняті у євро, то й повернути їх слід у євро (див. лист МФУ від 30.10.2008 р. №31-26030-13-25/39646). 

Невикористаний залишок при цьому рахуватися як різниця між сумою авансу в інвалюті (дебіторська заборгованість за субрахунком 372, що виникає на момент зняття готівки чи оплати карткою в інвалюті) та сумами витрат (підтверджених документально у валюті авансу та добових). Якщо розмір добових встановлено для цього відрядження у гривні, то для визначення суми залишку інвалюти, яку треба повернути, такі добові перераховуються в цю інвалюту за курсом НБУ на дату отримання авансу. 

Авансовий звіт за відрядження подається за формою, встановленою наказом Мінфіну від 28.09.2015 р.  № 841. 

Для КПК установлено спеціальні строки подання звіту (пп. 170.9.3 ПКУ), а саме: 

  • якщо працівник знімав готівку з картки – до закінчення 3-го банківського дня після завершення відрядження (пп. «а»); 
  • якщо працівник розраховувався в безготівковій формі – протягом 10 банківських днів, а за наявності поважних причин (розбіжностей у звітних документах) за рішенням керівника строк здачі звіту може бути продовжений до 20 днів (пп. «б»).

Витрати пов’язані з використанням корпоративної платіжної картки (банківська комісія, витрати на конвертацію валюти) – є витратами підприємства. Отже, суми комісії та витрат на конвертацію не відображаються у авансовому звіті – їх слід віднести на витрати підприємства, згідно з випискою банку.  Бухгалтерські проведення для відображення цієї операції ми наводили тут (див. Таблицю 4).

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Галина Казначей
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Трудові відносини
Теги:
Валюта , Витрати , Відрядження , Трудові відносини , Готівка

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі