Відповідно до абз. 12 п. 12 Розділу ІІ Інструкції №59, у разі здійснення Інтернет-замовлення проїзних документів на автобусні пасажирські перевезення підставою для відшкодування витрат на придбання електронного квитка є роздрукований на паперовому носії проїзний документ.
Як бачимо, згідно з Інструкцією №59 достатньо взагалі тільки роздруківки проїзного документа. Проте, як вимагає пп. 170.9.1 ПКУ, окрім квитка, потрібний ще посадковий талон (якщо його наявність вимагають правила перевезення) і документ, який підтверджує його оплату. І якщо щодо посадкового талону можна стверджувати, що для автобусних перевезень він і не потрібний (у Правилах №176 він не згадується), то все одно має бути документ, який підтверджує оплату квитка.
Адже податківці не визнають електронний автобусний квиток (на відміну від паперового квитка) розрахунковим документом.
Так, у категорії 109.10 "ЗІР" фіскали зауважують, що оскільки форми електронних квитків на перевезення пасажирів і багажу та вантажів автомобільним, авіаційним, морським і річковим транспортом законодавчо не встановлені, то вони не можуть вважатися розрахунковими документами у розумінні Закону про РРО.
Для підтвердження витрат на придбання електронних квитків на зазначені види транспорту необхідним є такий пакет документів:
- оригінал розрахункового або платіжного документу, що підтверджує здійснення розрахункової операції у готівковій чи безготівковій формі (платіжне доручення, розрахунковий чек, касовий чек, розрахункова квитанція, виписка з карткового рахунку, квитанція до прибуткового касового ордера);
- роздрук на папері частини електронного авіаквитка з вказаним маршрутом (маршрут/квитанція);
- оригінали відривної частини посадкових талонів пасажира;
- посадочний документ, перевізний документ, роздрукований на паперовому носії (транспортні квитки).
Отже, окрім роздруківки автобусного квитка, працівнику потрібно додати ще й документ, що підтверджує його оплату. Відшкодувати ж витрати на проїзд за автобусним електронним квитком без розрахункового документа є право лише утримавши ПДФО і військовий збір з його вартості.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись