• Посилання скопійовано

Витрати на придбання електронного квитка на автобус: якими документами підтвердити?

Працівник, купляючи квиток на автобус для відрядження, розрахувався корпоративною платіжною карткою через сайт автоперевізника. У бухгалтерію до звіту працівник надав роздруківку електронного квитка на автобус. Чи достатньо такого документу, щоб оформити авансовий звіт та підтвердити використані кошти?

Відповідно до абз. 12 п. 12 Розділу ІІ Інструкції №59, у разі здійснення Інтернет-замовлення проїзних документів на автобусні пасажирські перевезення підставою для відшкодування витрат на придбання електронного квитка є роздрукований на паперовому носії проїзний документ.

Як бачимо, згідно з Інструкцією №59 достатньо взагалі тільки роздруківки проїзного документа. Проте, як вимагає пп. 170.9.1 ПКУ, окрім квитка, потрібний ще посадковий талон (якщо його наявність вимагають правила перевезення) і  документ, який підтверджує його оплату. І якщо щодо посадкового талону можна стверджувати, що для автобусних перевезень він і не потрібний (у Правилах №176 він не згадується), то все одно має бути документ, який підтверджує оплату квитка.

Адже податківці не визнають електронний автобусний квиток (на відміну від паперового квитка) розрахунковим документом.

Так, у категорії 109.10 "ЗІР" фіскали зауважують, що  оскільки форми електронних квитків на перевезення пасажирів і багажу та вантажів автомобільним, авіаційним, морським і річковим транспортом законодавчо не встановлені, то вони не можуть вважатися розрахунковими документами у розумінні Закону про РРО.     

Для підтвердження витрат на придбання електронних квитків на зазначені види транспорту необхідним є такий пакет документів:

  • оригінал розрахункового або платіжного документу, що підтверджує здійснення розрахункової операції у готівковій чи безготівковій формі (платіжне доручення, розрахунковий чек, касовий чек, розрахункова квитанція, виписка з карткового рахунку, квитанція до прибуткового касового ордера);
  • роздрук на папері частини електронного авіаквитка з вказаним маршрутом (маршрут/квитанція);
  • оригінали відривної частини посадкових талонів пасажира;
  • посадочний документ, перевізний документ, роздрукований на паперовому носії (транспортні квитки).

Отже, окрім роздруківки автобусного квитка, працівнику потрібно додати ще й документ, що підтверджує його оплату. Відшкодувати ж витрати на проїзд за автобусним електронним квитком без розрахункового документа є право лише утримавши ПДФО і військовий збір з його вартості.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Степанов Михаил

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Первинні документи, типові форми

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Первинні документи, типові форми»

  • Оформлення послуг спецтехніки та списання палива у 2025 році
    Якими первинними документами у 2025 році необхідно оформлювати надання послуг спецтехніки (екскаватор, гідромолот)? Який документ є підставою для списання палива, використаного такою технікою, і які особливості його заповнення?
    23.06.2025831
  • Оформлення ТТН при доставці товару постачальником та через «Нову пошту»
    Чи необхідно вимагати товарно-транспортну накладну від постачальника у двох випадках: 1) коли постачальник доставляє товар на склад власним транспортом за свій рахунок; 2) коли товар доставляється кур'єрською службою «Нова пошта», з якою є договір і ми отримуємо щомісячні акти з переліком наданих послуг?
    19.06.20251652
  • Нюанси підтвердження поставки через «Нову пошту»
    Чи є видаткова накладна, підписана лише продавцем, та експрес-накладна "Нової пошти" достатнім підтвердженням продажу товару, зокрема, отримання його покупцем, для цілей податкового обліку? Які податкові наслідки відсутності накладної, підписаної покупцем?
    17.06.2025546
  • Заповнення ваги в ТТН для вантажу з великою номенклатурою: правила та наслідки
    Чи обов'язково у товарно-транспортній накладній заповнювати вагу брутто для кожної номенклатурної позиції, якщо їхня кількість значна (50-100 позицій запчастин)? Чи достатньо вказати лише загальну вагу? Які можуть бути наслідки за порушення?
    12.06.2025135
  • Порядок підписання ТТН: вантажовідправник та фактичне місце відвантаження
    Товар відвантажується зі складу іншої компанії (відповідальне зберігання). У ТТН вантажовідправником зазначено компанію-зберігача, але підпис ставить представник власника товару, який фактично здійснює відвантаження. Наскільки коректним є таке оформлення товаросупровідного документа і які податкові ризики це може створювати для сторін?
    11.06.20258672