• Посилання скопійовано

Як розрахувати зарплату при неповному робочому часі, якщо у місяці є святкові дні?

Як визначається розмір зарплати в умовах неповного робочого часу, якщо у звітному місяці є святкові дні?

Згідно з абз. 2 ст. 56 КЗпП оплата праці в випадку встановлення неповного робочого часу провадиться пропорціонально відпрацьованому часу або залежно від виробітку. Тому для працівника, якому встановлений неповний робочий час, роботодавець зобов’язаний розрахувати індивідуальну норму робочого часу для кожного місяця періоду, за який обчислюємо норму робочого часу, а також загалом за такий період і за календарний рік.

Відзначимо, що для працiвникiв, якi працюють на умовах неповного робочого часу, ця норма не застосовується, тобто тривалiсть їхньої роботи напередоднi святкових i неробочих днiв не скорочується на 1 годину (лист Мінсоцполітики від 28.08.2014 р. №397/12/116-14).  Про це ми також  зазначали тут. А Управління Держпраці у Полтавській області на своєму сайті додає, що у таких місяцях тривалість роботи має дорівнювати тривалості, обумовленій в угоді між працівником та роботодавцем чи встановленій роботодавцем.

Традиційно неповний робочий час, кратний десятковим дробам, називають «півставки», «чверть ставки». Ці формулювання в КЗпП не передбачені, але зустрічаються в окремих підзаконних нормативно-правових актах.

По суті, коли система оплати праці на підприємстві передбачає оплату за окладом, у формулюванні «0,5 ставки», «0,3 ставки» йдеться про розмір оплати за виконану роботу. Це є вказівка в наказі (що складається кадровиком) для бухгалтерії щодо порядку оплати роботи працівника.

Якщо в наказі встановити лише режим роботи (робочі дні й години), бухгалтерії доведеться проводити додаткові розрахунки. Коли в наказі буде прямо зазначено, що відповідний режим відповідає певному кратному розміру ставки (посадового окладу), — це зрозуміло й працівникові (що ознайомлюється з наказом про прийняття на роботу чи про встановлення неповного робочого часу), й бухгалтерові. Про це ми писали тут>>

Втім, у такому разі при розрахунку зарплати слід бути вкрай обережними, адже якщо, наприклад, колективним договором все-таки передбачити можливість скорочення роботи напередодні свят на 1 год (чи інший час), то зарплату слід визначати виключно із частки відпрацьованого часу, розрахунок якої слід проводити не виходячи з кількості ставок (0,25, 0,5, 0,75), а індивідуальної норми робочого часу (кількість годин, яку фактично відпрацьовано).

Тому автор радить у будь-якому разі розраховувати норму робочого часу для усіх працівників залежно від їх зайнятості. Буде більше проведено розрахунків, втім у такому разі зарплата буде порахована правильно.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Катерина Калашян

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Оформлення працівника - сумісника на час декретної відпустки бухгалтера
    Бухгалтер (єдиний) з 18.11.2024 р. йде у відпустку по вагітності та пологах на 126 днів. Далі вона планує вийти на роботу після закінчення лікарняного. На цей період (126 днів) підприємство планує прийняти сумісника на виконання обов'язків бухгалтера. Як оформити такого сумісника? Які потрібні накази, повідомлення до ДПС тощо?
    Сьогодні 11:0371
  • Чи може сумісник працювати у суботу?
    Є необхідність взяти на роботу працівника, але він може працювати тільки за сумісництвом і тільки по суботах. Підприємству такий графік роботи підходить. Чи має підприємство в такому разі нараховувати працівнику подвійну ставку, тому що це робота у вихідний? Як правильно скласти графік роботи?
    21.11.202448
  • Виправлення скороченої назви підприємства у трудовій книжці
    При заповненні трудової книжки вказано скорочену назву роботодавця: ТОВ "Квіточка" замість "Товариство з обмеженою відповідальністю "Квіточка". Чи стане це перешкодою при передаванні відомостей про трудову діяльність працівника в електронному вигляді до ПФУ? Якщо так, то як це виправити, якщо деякі підприємства вже ліквідовані?
    21.11.202433
  • Витрати у відрядженні на оплату користування платними дорогами
    Працівник повернувся з закордонного відрядження та надав нефіскальні чеки з платіжного терміналу за проїзд платними дорогами. Оплата проведена банківською картою та відображена у виписці, яку надав працівник. Чи підлягають такі витрати оподаткуванню ПДФО та ВЗ?
    20.11.2024363
  • Які наслідки, якщо оплатили ДМС для працівника в сумі більше 30% його зарплати?
    У працівника зарплата 39 тис. грн. В липні 2024 оплатили медичне страхування на рік 21000,00 грн. Чи є це додатковим благом та чи треба сплатити ПДФО 18 % та ВЗ 1,5%? Оскільки минув час, які штрафи має сплатити підприємство, якщо зараз оплатимо податки за рахунок працівника? Та чи дійсна зараз пільга 30% по договорам страхування?
    19.11.202426