Робота на умовах неповного робочого часу не тягне за собою будь-яких обмежень обсягу трудових прав працівників.
За угодою між працівником і роботодавцем може встановлюватися як при прийнятті на роботу, так і згодом неповний робочий день або неповний робочий тиждень. Оплата праці в цих випадках провадиться пропорціонально відпрацьованому часу або залежно від виробітку (ст. 56 КЗпП).
Працівник може працювати неповний робочий день та неповний робочий тиждень. А за потреби, працівнику можу бути встановлено неповний робочий день з неповним робочим тижнем. Тож, директор може працювати один чи два рази в тиждень неповний робочий день.
Обчислення ЄСВ здійснюється на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення), або які підтверджують нарахування (обчислення) виплату (доходу), на які відповідно до Закону про ЄСВ нараховується ЄСВ (ч. 2 ст. 9 Закону про ЄСВ).
При нарахуванні заробітної плати (доходів) фізособам за сумісництвом ставка ЄСВ, встановлена цією частиною, застосовується до визначеної бази нарахування незалежно від її розміру.
Тож, якщо за відпрацьований час у працівника, який працює за сумісництвом, зарплата складає 2068,50 грн, то ЄСВ й буде нараховуватися саме на цю суму й «дотяжку» ЄСВ до розміру МЗП робити не потрібно. ЄСВ в цьому випадку складає 454,96 грн (2068,50 грн *22%).
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись