• Посилання скопійовано

Переведення працівників від фізособи - підприємця на підприємство

У фізособи - підприємця є наймані працівники. Чи можна їх звільнити та перевести на підприємство згідно з п. 5 ст. 36 КЗпП відповідно до порядку вчинення такого переведення?

У п. 5 ст. 36 КЗпП зазначається, що підставами припинення трудового договору є переведення працівника за його згодою на інше підприємство, в установу, організацію.

Також переведення на інше підприємство регулюється ст.32 КЗпП, а саме - переведення на роботу на інше підприємство, в установу, організацію або в іншу місцевість, хоча б разом з підприємством, установою, організацією, допускається тільки за згодою працівника.

Переведення працівника є традиційно доволі поширеною підставою для звільнення, особливо в державному секторі, з огляду на ряд переваг, серед яких, зокрема, такі:

  • працівникові, запрошеному на роботу в порядку переведення, не може бути відмовлено в укладенні трудового договору (ч. 5 ст. 24 КЗпП);
  • такому працівникові не може бути встановлено випробувальний термін (ч. 3 ст. 26 КЗпП);
  • є можливість збереження стажу, який надає право на щорічну основну відпустку;
  • є можливість за певних обставин, зокрема передбачених колективним договором, на збереження низки інших соціально-побутових пільг.

По суті ініціатором звільнення в порядку переведення майже завжди виступає працівник, відповідно до закону він наче дає свою згоду, а переведення здійснюється за погодженням між роботодавцями.

Та, як бачимо, що в КЗпП мова йде про підприємства, установи та організації, а отже, постає запитання: а чи можна від ФОПа перевести на підприємство працівника?

На нашу думку, це зробити можна, адже головне - це згода та бажання самого працівника й при цьому збереження ряду вищезгаданих гарантій. 

Та й по суті ініціатором звільнення в порядку переведення майже завжди виступає працівник, а не роботодавець.

Але оскільки відсутні офіційні роз’яснення від державних органів щодо такої ситуації, то вважаємо за необхідне звернутися до Мінсоцполітики за роз’ясненням щодо цього запитання. 

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Галина Казначей

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»