• Посилання скопійовано

Приведення у відповідність назв посад згідно з Класифікатором професій

Чи можна у трудову книжку записати такі назви посад, як «Випусковий редактор», «Завідувачка редакції», «СММ-менеджер»? Який варіант запису буде правильним згідно з Класифікатором професій?

Назви посад у штатному розписі мають відповідати Класифікатору професій ДК 003:2010.

Класифікатор професій – це нормативно правовий документ, який легалізує професійні назви робіт. Він має застосовуватися державними органами та всіма суб’єктами господарювання під час запису про роботу у трудові книжки працівників. Ця вимога міститься як у класифікаторі професій, так і в Інструкції про порядок ведення трудових книжок №58.

Усі професії у Класифікаторі згруповані за галузевими угрупованнями (групами, підкласами, класами, підрозділами, розділами). Коди угруповань, як і коди професійних назв, відповідають міжнародним стандартам.

При обранні назви посади слід враховувати класифікаційні угрупування, які сформовано у 9 розділів:

  • Розділ 1. Законодавці, вищі державні службовці, керівники, менеджери (управителі);
  • Розділ 2. Професіонали;
  • Розділ 3. Фахівці;
  • Розділ 4. Технічні службовці;
  • Розділ 5. Працівники сфери торгівлі та послуг;
  • Розділ 6. Кваліфіковані робітники сільського та лісового господарств, риборозведення та рибальства;
  • Розділ 7. Кваліфіковані  робітники з інструментом;
  • Розділ 8. Робітники з обслуговування, експлуатації та контролювання за роботою технологічного устаткування, складання устаткування та машин;
  • Розділ 9. Найпростіші професії.

Складається кожен розділ з опису, класифікації професій і покажчика професійних назв робіт з кодами професій (додаток А).

За допомогою розділу «Класифікація професій» можна визначити вид економічної діяльності, до якого належить та чи інша професія. Додаток А є обов’язковим до використання та містить кодування професій.

Посади, такі як заступник, помічник та інші формуються на підставі додатків А та В «Похідні слова до професій (професійних назв робіт)». Наприклад, з додатка А обирається професійна назва роботи («Головний бухгалтер»), а з додатка В – похідне слово заступник й утворюється посада «Заступник головного бухгалтера».

Подвійні професійні назви робіт, які не передбачені Класифікатором професій, використовуватися не можуть. 

Щодо посад, зазначених у запитанні, а саме: «Завідувачка редакції», зазначимо, що в Класифікаторі професій і посад міститься назва посади «Завідувач редакції», КОД КП 1229.7, КОД ЗКППТР 22051.

Посада «Редактор випусковий» у Класифікаторі професій та посад не міститься, тож рекомендуємо замінити її на  «Редактор відповідальний» КОД КП 2451.2, КОД ЗКППТР 24556 або «Редактор науковий» КОД КП 2451.2, КОД ЗКППТР 24553, або ж «Редактор технічний» КОД КП 2451.2, КОД ЗКППТР 24562.

Або, як варіант, можете обрати на Ваш розсуд з того переліку, що міститься у Класифікаторі професій залежно від потреб підприємства. 

Такої посади, як «СММ-менеджер» у Класифікаторі теж немає. Отже, можна замінити цю посаду на «Фахівець з методів розширення ринку збуту (маркетолог)» КОД КП 2419.2.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Галина Казначей

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»

  • Індексація зарплати у січні 2025 р. при звільненні працівника в середині місяця
    Працівник звільняється 15 числа. Чи потрібно нараховувати індексацію на зарплату пропорційно відпрацьованому часу? Чи потрібно нараховувати індексацію на зарплату з січня 2025 року, якщо підняття зарплати було в квітні 2024 року?
    10.01.2025348
  • Робота за кордоном та подання декларації про майновий стан і доходи
    Працівник працював в 2024 р. за кордоном та в Україні за основним місцем роботи. Чи потрібно йому подавати декларацію про майновий стан і доходи? Чи платити ПДФО і військовий збір з доходу, отриманого за кордоном? Які документи потрібно долучати до декларації і чи потрібно завіряти переклад цих документів на українську мову?
    08.01.20256125
  • Наслідки виплати зарплати з запізненням та неподання повідомлення про прийняття на роботу
    У жовтні прийняли працівника на роботу, але забули подати повідомлення до ДПС. Також цьому працівнику виплатили зарплату за жовтень-грудень лише в кінці грудня 2024 р. Які максимальні штрафи можуть бути застосовані до підприємства в даній ситуації за порушення термінів виплати зарплати і податків, та за неподання повідомлення в ДПС? Чи варто подавати повідомлення із запізненням?
    08.01.2025116
  • Чи включати витрати на відрядження у витрати нотаріуса?
    Нотаріус використовував під час відрядження своє власне авто. Чи можна включити в витрати нотаріальної діяльності добові та витрати на пальне? Які документи мають бути для підтвердження витрат?
    08.01.202547
  • Як визначити розмір добових в гривнях для відряджень за кордон?
    Чи можна встановити наказом розмір добових для відряджень за кордон в сумі в гривнях, і не перераховувати за кожен день 80 євро за офіційним курсом? Чи можна у разі зниження курсу євро зменшити суму в гривнях знову наказом? Скільки разів на рік можна видавати такий наказ?
    08.01.202546