• Посилання скопійовано

Надання трьох відпусток підряд: чи можливо?

Працівник має право на три щорічні основні відпустки. Який порядок їх надання? Чи можна надати згідно з заявою працівника усі три відпустки підряд?

Згідно з ч. 5 ст. 11 Закону про відпустки заборонено не надавати щорічну відпустку повною тривалістю упродовж двох років поспіль.

Частиною 2 ст. 12 Закону про відпустки передбачено, що невикористану частину щорічної відпустки має бути надано працівнику, як правило, до кінця робочого року, але не пізніше 12 місяців після закінчення робочого року, за який надається відпустка.

Чинним законодавством не передбачено терміну давності, після якого працівник втрачає право на щорічні відпустки, воно не містить заборони надавати щорічні відпустки у разі їх невикористання. Тож, якщо працівник з якихось причин не скористався своїм правом на таку відпустку за декілька попередніх років, зокрема й за три роки, то він має право їх використати.

Щорічна відпустка має надаватися вчасно згідно із затвердженим графіком відпусток.

Згідно з ч. 12 ст. 10 Закону про відпустки роботодавець зобов’язаний вести облік відпусток, що надаються працівникам. Відповідно до ч. 3  ст. 10 Закону про відпустки загальна тривалість щорічних основної та додаткових відпусток не може перевищувати 59 календарних днів.

Зазначене обмеження стосується тривалості щорічної відпустки, на яку працівник має право за один робочий рік. Щодо кількості днів невикористаних відпусток, які можуть надаватися працівнику протягом робочого року, то це питання має вирішуватися за погодженням сторін трудового договору. Тобто працівник може використати частину відпустки за минулий рік або, якщо роботодавець не заперечує, всі дні невикористаної відпустки відразу.

В чинному законодавстві не міститься заборон на надання щорічних відпусток підряд, які безперервно накопичені за декілька років. Але надалі потрібно зважати на вищевказані норми Закону про відпустки та вчасно надавати відпустки працівникам.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Галина Казначей

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Трудові відносини»