Головна Усі консультації Праця та соціальний захист Оплата праці

За невчасно виплачену зарплату працівнику - штраф

Аванс працівнику нараховано 30 жовтня 2017 року, замість 21 жовтня. Які штрафи загрожують роботодавцю за невчасно виплачену зарплату у розрізі одного місяця? Чи потрібно нараховувати компенсацію за невчасно виплачену зарплату?

Відповідно до ст. 115 КЗпП заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а у разі відсутності таких органів — представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом), але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує 16 календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата.

У випадку коли день виплати заробітної плати збігається з вихідним, святковим або неробочим днем, заробітна плата виплачується напередодні.

Розмір заробітної плати за першу половину місяця визначається колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а у разі відсутності таких органів — представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом), але не менше оплати за фактично відпрацьований час з розрахунку тарифної ставки (посадового окладу) працівника.

Отже, роботодавець, який на підставі заяви працівника здійснює виплату заробітної плати один раз на місяць, вчиняє порушення, за яке згідно зі ст. 41 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність у вигляді штрафу у розмірі від 510 до 1 700 грн (у разі повторного вчинення порушення — від 1 700 до 5 100 грн).

Крім того, абз. 6 ч. 2 ст. 265 КЗпП передбачено штрафну санкцію у розмірі одної мінімальної заробітної плати (на сьогодні - 3200,00 грн). Читайте тут>>>

 

Підстава для нарахування компенсації

Якщо виплата заробітної плати не проводиться своєчасно за один і більше календарних місяців, то відповідно до ст. 34 Закону "Про оплату праці" та ст. 1 Закону "Про компенсацію громадянам втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати" роботодавець зобов'язаний нарахувати та виплатити працівникам компенсацію втрати частини заробітної плати.

Якщо заробітну плату не отримано своєчасно з вини працівника, то вона компенсації не підлягає.

Отже, виходячи із заданого питання, підстав для нарахування компенсації немає.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Галина Казначей
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Оплата праці
Теги:
Відповідальність , Заробітна плата , Штрафи , Трудові відносини

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі