• Посилання скопійовано

Підприємство може перерахувати зарплату на будь - який рахунок працівника лише за його згодою

Підприємство помилково перерахувало заробітну плату працівнику на його підприємницький рахунок (замість особистого). Чи є це порушенням? Які наслідки при цьому виникають в підприємства та в працівника, як підприємця?

Працівник в праві самостійно обирати на який рахунок отримувати заробітну плату. Про це свідчить ст. 24 Закону "Про оплату праці", в якій зазначено, що за особистою письмовою згодою працівника виплата заробітної плати може здійснюватися через установи банків, поштовими переказами на вказаний ним рахунок (адресу) з обов'язковою оплатою цих послуг за рахунок роботодавця. До того ж ст. 25 вищезазначеного закону забезпечує працівника вільно розпоряджатись своєю заробітною платою.

Отже, підприємство може перераховувати зарплату на будь-який рахунок співробітника, але лише за його бажанням. Для уникнення питань, варто заручитись письмовою згодою працівника на перерахунок заробітної плати на підприємницький рахунок співробітника.

А от для підприємця в такому випадку виникають податкові наслідки і обов’язок сплати єдиного податку з суми отриманих коштів (у випадку, якщо підприємець обрав 3 групу). Згідно з п. 292.1 ПКУ доходом платника ЄП фізособи – є дохід отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі. Серед сум, що не включаються до доходу платника ЄП, перелічені у п. 292.11 ПКУ, власні кошти відсутні. А заробітна плата фізособи, що перерахована на підприємницький рахунок, і є власними коштами такої особи. Таку ж позицію викладено в "ЗІР", у категорії 107.04: "власні кошти, внесені на розрахунковий рахунок, який відкрито для здійснення підприємницької діяльності, включаються до доходу фізичної особи – підприємця – платника єдиного податку".

Сума заробітної плати, отриманої фізособою на підприємницький рахунок, потрапить до загального підприємницького доходу і, у випадку перебування на 3 групі ЄП, призведе до оподаткування такої суми єдиним податком.

Якщо підприємець є платником єдиного податку першої чи другої групи, сума отриманої заробітної плати буде враховуватись при розрахунку граничного розміру доходу, що дає йому право перебувати у першій чи другій групи (300000 грн та 1500000 грн) – п. 291.4 ПКУ.

Отже, для уникнення зайвого оподаткування, радимо повернути такі кошти на рахунок підприємства як помилково перераховані та отримати їх на особисту платіжну карту.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Оплата праці

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Оплата праці»

  • Чи обов'язково має бути зарплата 20 000 грн, якщо підприємство отримало статус критично важливого?
    Підприємству надали статус критичного. Щоб цей статус не втратити, чи потрібно нараховувати надалі середню зарплату по підприємству 20 тис. грн і чи потрібно нараховувати не менше 20 тис. грн тільки заброньованим чи всім військовозабов'язаним?
    24.03.20253 1531
  • Індексація зарплати на новоствореній фірмі
    На фірмі, створеній 10.05.2024 р., робочі місця створені 31.05.2024 та 31.07.2024 р. Чи індексувати зарплату в листопаді та грудні, якщо оклади від 12000,00 грн?
    17.12.2024554
  • Виплата зарплати працівника сторонній особі
    У зв'язку із арештом рахунків, працівник звернувся із проханням виплатити його зарплату (100% суми) третій особі. Чи має право підприємство виплатити його зарплату третій особі? Які податкові наслідки для підприємства можуть виникнути у разі такої виплати: родичу 1 ступеня спорідненості, сторонній особі? Як правильно відобразити дану виплату в додатках Д1, Д4 єдиної звітності?
    12.12.20241 276
  • Зменшення зарплати працівникам через фінансовий стан підприємства
    Які є варіанти зменшення зарплати працівникам на постійній основі, у зв'язку із тяжким фінансовим станом компанії (великі збитки) та поступовим зменшенням обсягів продажів? Чи є у період воєнного стану якісь особливості?
    25.11.20241 011
  • Оподаткування МД на лікування дитини працівника
    У працівника є дитина з інвалідністю, якій необхідна операція. Підприємство надає матеріальну допомогу на лікування дитини. Чи потрібно "прив’язувати" виплату цієї допомоги до відпустки працівника? Чи можна виплачувати в інший період? Як оподатковується ця матеріальна допомога? Чи обмежується розмір цієї допомоги?
    08.10.202455