Працівник в праві самостійно обирати на який рахунок отримувати заробітну плату. Про це свідчить ст. 24 Закону "Про оплату праці", в якій зазначено, що за особистою письмовою згодою працівника виплата заробітної плати може здійснюватися через установи банків, поштовими переказами на вказаний ним рахунок (адресу) з обов'язковою оплатою цих послуг за рахунок роботодавця. До того ж ст. 25 вищезазначеного закону забезпечує працівника вільно розпоряджатись своєю заробітною платою.
Отже, підприємство може перераховувати зарплату на будь-який рахунок співробітника, але лише за його бажанням. Для уникнення питань, варто заручитись письмовою згодою працівника на перерахунок заробітної плати на підприємницький рахунок співробітника.
А от для підприємця в такому випадку виникають податкові наслідки і обов’язок сплати єдиного податку з суми отриманих коштів (у випадку, якщо підприємець обрав 3 групу). Згідно з п. 292.1 ПКУ доходом платника ЄП фізособи – є дохід отриманий протягом податкового (звітного) періоду в грошовій формі (готівковій та/або безготівковій); матеріальній або нематеріальній формі. Серед сум, що не включаються до доходу платника ЄП, перелічені у п. 292.11 ПКУ, власні кошти відсутні. А заробітна плата фізособи, що перерахована на підприємницький рахунок, і є власними коштами такої особи. Таку ж позицію викладено в "ЗІР", у категорії 107.04: "власні кошти, внесені на розрахунковий рахунок, який відкрито для здійснення підприємницької діяльності, включаються до доходу фізичної особи – підприємця – платника єдиного податку".
Сума заробітної плати, отриманої фізособою на підприємницький рахунок, потрапить до загального підприємницького доходу і, у випадку перебування на 3 групі ЄП, призведе до оподаткування такої суми єдиним податком.
Якщо підприємець є платником єдиного податку першої чи другої групи, сума отриманої заробітної плати буде враховуватись при розрахунку граничного розміру доходу, що дає йому право перебувати у першій чи другій групи (300000 грн та 1500000 грн) – п. 291.4 ПКУ.
Отже, для уникнення зайвого оподаткування, радимо повернути такі кошти на рахунок підприємства як помилково перераховані та отримати їх на особисту платіжну карту.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись