• Посилання скопійовано

Збільшення окладу працівника з метою непроведення індексації

Працівнику встановлено оклад - 2440 грн, останнє підвищення якого було ще у 2013 р. (базовий місяць для індексації - квітень 2013 р.). Індексація нараховується щомісяця. В серпні 2016 р. нараховано індексацію - 1284,70 грн. На скільки потрібно підвищити оклад, щоб індексацію не нараховувати?

Згідно із п. 5 Порядку №1078, у разі підвищення тарифних ставок (окладів), значення індексу споживчих цін у місяці, в якому відбувається підвищення, приймається за 1 або 100%. Обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації здійснюється з місяця, наступного за місяцем підвищення зарплати.

Але сума індексації у місяці підвищення тарифних ставок (окладів), не нараховується, якщо розмір підвищення грошового доходу перевищує суму індексації, що склалась у місяці підвищення доходу. 

Для того, щоб в поточному місяці не проводити нарахування індексації, в такому місяці слід так підняти тарифні ставки (оклади), щоб сума підвищення перевищувала суму індексації, яка мала б бути нарахована працівникам в цьому місяці з урахуванням останнього періоду підвищення.

За умовами запитання у серпні 2016 року індексація працівнику мала б нараховуватися на рівні 1284,70, оскільки базовим періодом є квітень 2013 року. Тож, щоб не нараховувати індексацію вже за серпень 2016 року, підприємство має збільшити посадовий оклад, наприклад, на 1285 грн і наступні два місяці (вересень та жовтень) такому працівнику нараховувати індексацію буде не потрібно.  А вже за листопад 2016 року індексація має нараховуватися та її розмір буде залежатиме від рівня інфляції в країні. Тобто у листопаді потрібно буде подивитися, чи потрібно буде нарахувати індексацію та в якій сумі (нарахування індексації починає проводитися, якщо рівень інфляції перевищив 103%). І саме на цю суму збільшити оклад працівника у листопаді 2016 року, щоб знову не нараховувати індексацію. Або збільшити у жовтні 2016 року оклад працівника хоча б на 1 грн і далі продовжувати проводити таке збільшення раз на два місяці. 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Оплата праці

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Оплата праці»

  • Оплата відрядження працівнику, який суміщає посади
    Працівник працює прибиральником території та згідно з наказом по підприємству має суміщення за посадою водія з доплатою 50% від окладу водія. Іноді його відправляють у відрядження, виплачуються добові. Чи потрібно відрядження відображати у табелі обліку робочого часу? Чи потрібно платити середньоденну зарплату за дні відрядження ,чи це буде лише оклад плюс суміщення?
    29.04.202436
  • Приклади нарахування зарплати при неповному робочому дні
    Як розраховувати заробітну плату, якщо у наказі про прийняття зазначено такий графік роботи: понеділок по 1 (одній) годині на тиждень з 09:00 до 10:00. Посадовий оклад відповідно до штатного розпису 8 000 гривень на місяць?
    26.04.202462
  • Доплата за шкідливі умови праці: коли проводити?
    Підприємство вперше виконало атестацію робочих місць. Відповідно має бути доплата за шкідливі умови праці. Цю доплату здійснювати з якого часу: з дати актів, з першого числа наступного місяця після проведення атестації чи з початку створення вакансії? Які є нормативні джерела щодо оплати та строків доплати за шкідливі умови праці?
    13.03.20245711
  • Зарплата раз на місяць на прохання працівників
    Працівники підприємства наполягають, щоб заробітну плату їм виплачували раз на місяць у повному обсязі. Чи можна задовольнити це прохання?
    26.02.20243 6484
  • Доплати водію асенізаційної машини під час ремонту
    Водію асенізаційної машини встановлена доплата до посадового окладу за інтенсивність праці - 12% та доплата за шкідливі умови праці - 4% (за результатами атестації робочого місця). Чи нараховувати вказані доплати за дні, коли автомобіль перебуває на ремонті?
    25.01.202445