• Посилання скопійовано

Збільшення окладу працівника з метою непроведення індексації

Працівнику встановлено оклад - 2440 грн, останнє підвищення якого було ще у 2013 р. (базовий місяць для індексації - квітень 2013 р.). Індексація нараховується щомісяця. В серпні 2016 р. нараховано індексацію - 1284,70 грн. На скільки потрібно підвищити оклад, щоб індексацію не нараховувати?

Згідно із п. 5 Порядку №1078, у разі підвищення тарифних ставок (окладів), значення індексу споживчих цін у місяці, в якому відбувається підвищення, приймається за 1 або 100%. Обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації здійснюється з місяця, наступного за місяцем підвищення зарплати.

Але сума індексації у місяці підвищення тарифних ставок (окладів), не нараховується, якщо розмір підвищення грошового доходу перевищує суму індексації, що склалась у місяці підвищення доходу. 

Для того, щоб в поточному місяці не проводити нарахування індексації, в такому місяці слід так підняти тарифні ставки (оклади), щоб сума підвищення перевищувала суму індексації, яка мала б бути нарахована працівникам в цьому місяці з урахуванням останнього періоду підвищення.

За умовами запитання у серпні 2016 року індексація працівнику мала б нараховуватися на рівні 1284,70, оскільки базовим періодом є квітень 2013 року. Тож, щоб не нараховувати індексацію вже за серпень 2016 року, підприємство має збільшити посадовий оклад, наприклад, на 1285 грн і наступні два місяці (вересень та жовтень) такому працівнику нараховувати індексацію буде не потрібно.  А вже за листопад 2016 року індексація має нараховуватися та її розмір буде залежатиме від рівня інфляції в країні. Тобто у листопаді потрібно буде подивитися, чи потрібно буде нарахувати індексацію та в якій сумі (нарахування індексації починає проводитися, якщо рівень інфляції перевищив 103%). І саме на цю суму збільшити оклад працівника у листопаді 2016 року, щоб знову не нараховувати індексацію. Або збільшити у жовтні 2016 року оклад працівника хоча б на 1 грн і далі продовжувати проводити таке збільшення раз на два місяці. 

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Оплата праці

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Оплата праці»

  • Чи обов'язково має бути зарплата 20 000 грн, якщо підприємство отримало статус критично важливого?
    Підприємству надали статус критичного. Щоб цей статус не втратити, чи потрібно нараховувати надалі середню зарплату по підприємству 20 тис. грн і чи потрібно нараховувати не менше 20 тис. грн тільки заброньованим чи всім військовозабов'язаним?
    24.03.20253 1531
  • Індексація зарплати на новоствореній фірмі
    На фірмі, створеній 10.05.2024 р., робочі місця створені 31.05.2024 та 31.07.2024 р. Чи індексувати зарплату в листопаді та грудні, якщо оклади від 12000,00 грн?
    17.12.2024554
  • Виплата зарплати працівника сторонній особі
    У зв'язку із арештом рахунків, працівник звернувся із проханням виплатити його зарплату (100% суми) третій особі. Чи має право підприємство виплатити його зарплату третій особі? Які податкові наслідки для підприємства можуть виникнути у разі такої виплати: родичу 1 ступеня спорідненості, сторонній особі? Як правильно відобразити дану виплату в додатках Д1, Д4 єдиної звітності?
    12.12.20241 276
  • Зменшення зарплати працівникам через фінансовий стан підприємства
    Які є варіанти зменшення зарплати працівникам на постійній основі, у зв'язку із тяжким фінансовим станом компанії (великі збитки) та поступовим зменшенням обсягів продажів? Чи є у період воєнного стану якісь особливості?
    25.11.20241 011
  • Оподаткування МД на лікування дитини працівника
    У працівника є дитина з інвалідністю, якій необхідна операція. Підприємство надає матеріальну допомогу на лікування дитини. Чи потрібно "прив’язувати" виплату цієї допомоги до відпустки працівника? Чи можна виплачувати в інший період? Як оподатковується ця матеріальна допомога? Чи обмежується розмір цієї допомоги?
    08.10.202455