Частинами першою та другою статті 15 Закону України "Про оплату праці" визначено: "Форми і системи оплати праці, норми праці, розцінки, тарифні сітки, схеми посадових окладів, умови запровадження та розміри надбавок, доплат, премій, винагород та інших заохочувальних, компенсаційних і гарантійних виплат встановлюються підприємствами у колективному договорі з дотриманням норм і гарантій, передбачених законодавством, генеральною та галузевими (регіональними) угодами*...
Конкретні розміри тарифних ставок (окладів) і відрядних розцінок робітникам, посадових окладів службовцям, а також надбавок, доплат, премій і винагород встановлюються з урахуванням вимог, передбачених частиною першою цієї статті". Аналогічні норми містяться у частині другій і третій ст. 97 КЗпП.
При цьому, слід також враховувати, що власник або уповноважений ним орган не має права в односторонньому порядку приймати рішення з питань оплати праці, що погіршують умови, встановлені законодавством, угодами, колективними договорами (частина четверта ст. 97 КЗпП).
Отже, якщо загалом оцінювати описану у запитанні ситуацію, то зменшувати з 1 січня посадовий оклад головного бухгалтера можна було у випадку, якщо така можливість була прописана у колективному договорі, редакція якого діяла на дату прийняття відповідного рішення власниками.
Інакше — діють правила ч. 4 ст. 97 КЗпП в частині заборони для власників підприємства в односторонньому порядку зменшувати оплату праці працівників, якщо це суперечить колективному договору.
___________________________
* Додатково можна ознайомитись з позицією Національної служби посередництва і примирення, викладеної у Листі від 18.11.2004 р. №08-01/628.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись