Загальновстановленої форми довідки про доходи на усі випадки життя наразі не існує. Для кожного випадку вона складається за різними формами, і тільки в деяких з них є чіткі правила її складання.
Зокрема, довідка про доходи для отримання субсидії складається за формою, наразі затвердженою наказом Мінсоцполітики від 05.06.2015 р. №591. Але цим наказом не затверджено порядку її складання.
Для отримання соціальних виплат, зокрема, допомоги по безробіттю, встановлено іншу форму довідки – постановою КМУ від 26.09.2001 р. №1266. Однак і цією постановою визначено лише випадки, коли ця довідка складається, а не порядок її складання.
Тому законодавчо відображення в таких довідках про доходи «перехідних» виплат не врегульоване. І для їх заповнення слід звертатися до органу, в який така довідка подається, з метою запобігання викривлення даних в цих довідках і водночас подання інформації в тому вигляді, в якому вона цьому органу потрібна.
Так, якщо виходити із зазначених форм довідки (а подекуди, зокрема, на кредит така довідка взагалі не має типової державної форми і затверджується установами, до яких вона подається), відображати в них треба суми доходів, нарахованих в певних періодах (місяцях). Але, як зазначено у запитанні, можливі випадки, коли в певному місяці нараховуються доходи за майбутні або минулі періоди, і цей момент в самій формі довідки не враховано. Така ситуація може виникнути не тільки із лікарняними або відпустковими виплатами, а і з виправленням помилок у нарахованих працівнику доходах в попередніх місяцях, які виправляються у поточному періоді. Що стосується останнього випадку, то ось, наприклад, Мінсоцполітики у листі від 24.01.2013 р. №04-29-143 вважає, що в такому випадку для обрахунку середньої зарплати слід враховувати доходи працівника із урахуванням проведених у наступних місяцях виправлень. Але ж саме для обрахунку середньої зарплати складається довідка про заробітну плату, форму якої затверджено Постановою №1266. Отже, при складанні цієї довідки слід відображати доходи, враховуючи не тільки місяць їх нарахування, а і те, за який місяць їх нараховано.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити