• Посилання скопійовано

Відображення в довідці про доходи «перехідних» виплат

Як включаються до довідок про доходи (для субсидії, кредиту тощо) перехідні виплати? Працівнику надали довідку про доходи за січень, а в лютому нараховано лікарняні за січень. Якщо перехідні виплати розбити за місяцями, вийде що ця довідка недостовірна. Чим це врегульовано?

Загальновстановленої форми довідки про доходи на усі випадки життя наразі не існує. Для кожного випадку вона складається за різними формами, і тільки в деяких з них є чіткі правила її складання. 

Зокрема, довідка про доходи для отримання субсидії складається за формою, наразі затвердженою наказом Мінсоцполітики від 05.06.2015 р. №591. Але цим наказом не затверджено порядку її складання. 

Для отримання соціальних виплат, зокрема, допомоги по безробіттю, встановлено іншу форму довідки – постановою КМУ від 26.09.2001 р. №1266. Однак і цією постановою визначено лише випадки, коли ця довідка складається, а не порядок її складання. 

Тому законодавчо відображення в таких довідках про доходи «перехідних» виплат не врегульоване. І для їх заповнення слід звертатися до органу, в який така довідка подається, з метою запобігання викривлення даних в цих довідках і водночас подання інформації в тому вигляді, в якому вона цьому органу потрібна. 

Так, якщо виходити із зазначених форм довідки (а подекуди, зокрема, на кредит така довідка взагалі не має типової державної форми і затверджується установами, до яких вона подається), відображати в них треба суми доходів, нарахованих в певних періодах (місяцях). Але, як зазначено у запитанні, можливі випадки, коли в певному місяці нараховуються доходи за майбутні або минулі періоди, і цей момент в самій формі довідки не враховано. Така ситуація може виникнути не тільки із лікарняними або відпустковими виплатами, а і з виправленням помилок у нарахованих працівнику доходах в попередніх місяцях, які виправляються у поточному періоді. Що стосується останнього випадку, то ось, наприклад, Мінсоцполітики у листі від 24.01.2013 р. №04-29-143 вважає, що в такому випадку для обрахунку середньої зарплати слід враховувати доходи працівника із урахуванням проведених у наступних місяцях виправлень. Але ж саме для обрахунку середньої зарплати складається довідка про заробітну плату, форму якої затверджено Постановою №1266. Отже, при складанні цієї довідки слід відображати доходи, враховуючи не тільки місяць їх нарахування, а і те, за який місяць їх нараховано.  

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Оплата праці

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Оплата праці»

  • Доплата за шкідливі умови праці: коли проводити?
    Підприємство вперше виконало атестацію робочих місць. Відповідно має бути доплата за шкідливі умови праці. Цю доплату здійснювати з якого часу: з дати актів, з першого числа наступного місяця після проведення атестації чи з початку створення вакансії? Які є нормативні джерела щодо оплати та строків доплати за шкідливі умови праці?
    13.03.20245231
  • Зарплата раз на місяць на прохання працівників
    Працівники підприємства наполягають, щоб заробітну плату їм виплачували раз на місяць у повному обсязі. Чи можна задовольнити це прохання?
    26.02.20243 5854
  • Доплати водію асенізаційної машини під час ремонту
    Водію асенізаційної машини встановлена доплата до посадового окладу за інтенсивність праці - 12% та доплата за шкідливі умови праці - 4% (за результатами атестації робочого місця). Чи нараховувати вказані доплати за дні, коли автомобіль перебуває на ремонті?
    25.01.202435
  • Простій автомобілю на кордоні: як оплачувати водію?
    Юридична особа, платник податку на загальних підставах, здійснює автоперевезення товарів. Працівник перебував у відрядженні 20днів ( в тому числі субота, неділя). Як нараховується заробітна плата за цей період (субота – авто стояло на кордоні, в неділю - водій не працював)?
    13.12.2023188
  • Компенсація при звільненні та вихідна допомога працівнику за погодинною оплатою праці
    Як визначити розмір вихідної допомоги при звільненні за скороченням та компенсацію невикористаної відпустки працівнику, який звільняється в грудні 2023 року, працює за погодинною ставкою – 40,25 грн, що менше мінімальної 40,46 грн? Нарахувань в 2023 році не було. Має 28 днів невикористаної відпустки
    04.12.20231 085