• Посилання скопійовано

Визначаємо місяць, після якого розпочинається обрахунок індексації

Чи правильно визначено базовий місяць: 1) останнє підвищення окладу було у вересні 2015 р. – базовий місяць для усіх працівників, що були у штаті, – вересень 2015 р.? 2) після підвищення окладів прийнято нових працівників: для прийнятих у листопаді базовим є жовтень, у грудні – грудень? 3) планується прийняття працівників у січні – базовим буде січень?

Спочатку слід зауважити, що завдяки останнім змінам до Порядку індексації доходів населення (Постанова від 17.07.2003 р. №1078), термін «базовий місяць» в цьому документі вже не вживається. Хоча місяць, після якого розпочинається обрахунок індексації, звісно, як і раніше, використовується. 

Якщо останнє підвищення окладів відбулося у вересні 2015 р., то так, таким місяцем став вересень 2015 р.

Для працівників, прийнятих на роботу у листопаді 2015 р., розрахунок індексації розпочався із листопада 2015 р. Тобто, функції так званого базового місяця виконує жовтень 2015 р. 

А ось щодо працівників, прийнятих на роботу у грудні 2015 р. або в наступних місяцях, наразі не все зрозуміло. Якщо раніше обрахунок індексації для новоприйнятих працівників починався з місяця прийняття на роботу, то з 01.12.2015 р. для таких працівників обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації здійснюється з місяця, наступного за місяцем підвищення тарифної ставки (окладу), за посадою, яку займає працівник.

Яке підвищення окладу (попереднє чи майбутнє) мав на увазі Кабмін для новоприйнятих працівників, наразі невідомо, тож, чекатимемо на офіційні роз’яснення.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Оплата праці

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Оплата праці»

  • Чи обов'язково має бути зарплата 20 000 грн, якщо підприємство отримало статус критично важливого?
    Підприємству надали статус критичного. Щоб цей статус не втратити, чи потрібно нараховувати надалі середню зарплату по підприємству 20 тис. грн і чи потрібно нараховувати не менше 20 тис. грн тільки заброньованим чи всім військовозабов'язаним?
    24.03.20253 1521
  • Індексація зарплати на новоствореній фірмі
    На фірмі, створеній 10.05.2024 р., робочі місця створені 31.05.2024 та 31.07.2024 р. Чи індексувати зарплату в листопаді та грудні, якщо оклади від 12000,00 грн?
    17.12.2024554
  • Виплата зарплати працівника сторонній особі
    У зв'язку із арештом рахунків, працівник звернувся із проханням виплатити його зарплату (100% суми) третій особі. Чи має право підприємство виплатити його зарплату третій особі? Які податкові наслідки для підприємства можуть виникнути у разі такої виплати: родичу 1 ступеня спорідненості, сторонній особі? Як правильно відобразити дану виплату в додатках Д1, Д4 єдиної звітності?
    12.12.20241 276
  • Зменшення зарплати працівникам через фінансовий стан підприємства
    Які є варіанти зменшення зарплати працівникам на постійній основі, у зв'язку із тяжким фінансовим станом компанії (великі збитки) та поступовим зменшенням обсягів продажів? Чи є у період воєнного стану якісь особливості?
    25.11.20241 011
  • Оподаткування МД на лікування дитини працівника
    У працівника є дитина з інвалідністю, якій необхідна операція. Підприємство надає матеріальну допомогу на лікування дитини. Чи потрібно "прив’язувати" виплату цієї допомоги до відпустки працівника? Чи можна виплачувати в інший період? Як оподатковується ця матеріальна допомога? Чи обмежується розмір цієї допомоги?
    08.10.202455