Розрахунок середнього заробітку мобілізованому співробітнику повинен провадиться за правилами, встановленими постановою КМУ від 08.02.1995 р. №100.
В даному випадку середньоденна (годинна) заробітна плата обчислюється виходячи з виплат за останні 2 календарні місяці роботи, що передують події, з якою пов'язана відповідна виплата (мобілізація працівника). Перелік доходів, що враховуються або не враховуються при обчисленні такої середньої заробітної плати, зазначений у гл. ІІІ Порядку розрахунку середньої заробітної плати, затвердженого цією постановою №100.
Нарахування виплат, що обчислюються із середньої заробітної плати за останні два місяці роботи, провадяться шляхом множення середньоденного (годинного) заробітку на число робочих днів/годин.
Середньоденна (годинна) заробітна плата визначається діленням заробітної плати за фактично відпрацьовані протягом двох місяців робочі дні на число відпрацьованих працівником робочих днів (годин).
Потім множимо середньоденну (годинну) зарплату на кількість робочих днів (годин), які мають бути оплачені. Оплачуються мобілізованому працівнику ті дні/години, які він мав відпрацювати за графіком роботи у певному місяці, під час якого йому зберігається середній заробіток. Оскільки кількість робочих днів (годин) за графіком роботи підприємства або самого працівника (в разі, якщо йому було встановлено індивідуальний графік), кожного місяця, як правило, є різною, то і сума нарахованого середнього заробітку за кожен такий місяць буде, скоріш за все, різною.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись