• Посилання скопійовано

Якщо зарплата більше мінімальної, то індексації підлягає тільки 1218 грн

Як індексується зарплата, якщо співробітник працює повний робочий день, частину місяця був у відпустці, а зарплата за відпрацьовану частину місяця більше мінімальної?

Вопрос: Как индексируется зарплата, если сотрудник работает полный рабочий день, часть месяца был в отпуске, а зарплата за отработанную часть месяца больше минимальной? 1С 7.7 индексирует минимальную зарплату в полном размере. При этом фиксированную индексацию другого сотрудника считает пропорционально отработанным дням. Как правильно?

Ответ: Для ответа на Ваш вопрос ознакомимся с п. 4 Порядка проведения индексации денежных доходов населения, утвержденного Постановлением КМУ №1078 от 17.07.2003 г.

Так в соответствии с этим пунктом, индексации подлежат денежные доходы населения в пределах прожиточного минимума, установленного для соответствующих социальных и демографических групп населения. Кроме того, в пределах прожиточного минимума, установленного для трудоспособных лиц, индексируются оплата труда (денежное обеспечение), пособие по безработице и материальная помощь в период профессиональной подготовки, переподготовки или повышения квалификации безработного, которые предоставляются в зависимости от страхового стажа в процентах средней заработной платы, стипендии.


Таким образом, независимо от размера получаемого дохода в виде заработной платы индексируются такие доходы только в пределах прожиточного минимума для трудоспособных лиц. На сегодняшний день такой прожиточный минимум приравнен к минимальной заработной плате и составляет 1218 грн. в месяц. Значит, если заработная плата Вашего сотрудника меньше или равна 1218 грн., то она индексируется целиком, если же сотрудник получает доход больший, чем прожиточный минимум для трудоспособного лица, то индексации подлежит только 1218 грн.

Идем далее, абзац 7 п. 4 Порядка №1078 гласит: «В случае, когда лицо работает неполное рабочее время, сумма индексации определяется из расчета полного рабочего времени, а выплачивается пропорционально отработанному времени». 

Министерство социальной политики в своем письме N 197/10/137-12 от 07.09.2012 года придерживается мнения: Фиксированная сумма индексации определяется исходя из прожиточного минимума для трудоспособных лиц в расчете за полный отработанный месяц.

Если работник отработал неполный рабочий месяц, например находился в отпуске или на больничном, фиксированная сумма индексации в таком случае выплачивается пропорционально отработанным дням, поскольку выплаты за этот период рассчитываются исходя из средней заработной платы, которая учитывает суммы индексации.

 

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Дрючин Дмитро

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Оплата праці

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Оплата праці»

  • Оподаткування МД на лікування дитини працівника
    У працівника є дитина з інвалідністю, якій необхідна операція. Підприємство надає матеріальну допомогу на лікування дитини. Чи потрібно "прив’язувати" виплату цієї допомоги до відпустки працівника? Чи можна виплачувати в інший період? Як оподатковується ця матеріальна допомога? Чи обмежується розмір цієї допомоги?
    08.10.202437
  • Облік доплат за шкідливі умови праці
    Доплата за роботу в шкідливих та важких умовах праці не входить у фонд заробітної плати та згідно з наказом по підприємству сплачуються за кошти підприємства. Які бухгалтерські проведення при нарахуванні таких доплат повинні бути?
    27.09.20242771
  • Індексація при періодичному піднятті окладів після їх зниження у 2022 році
    Останнє підвищення окладу за посадою до суми 12000 грн відбулося 01.01.2021 р. З 01.04.2022 р. оклад за посадою був зменшений до 6500 грн і надалі збільшувався разом з підвищенням мінімальної заробітної плати. З 01.04.2024 р. оклад 8000 грн, базовий місяць для нарахування індексації – грудень 2023 р. З якого періоду потрібно буде змінити базовий місяць: з дати, коли оклад перевищить 12000 грн?
    24.09.202446
  • Індексація при зниженні та (не) піднятті окладів
    Працівникові не підвищували оклад з 01.01.2015 року. Як нараховувати індексацію? У працівника до 2021 року була ставка 12 000 грн, в 2022 році зменшили оклад до 7 000 грн. В січні 2024 року було підняття зарплати і підвищили оклад до 8500 грн. Як нараховувати індексацію?
    04.09.202484
  • Які є ризики при виплаті зарплати працівника за його розпорядженням на рахунок іншої людини?
    Працівник подав роботодавцю заяву про те, щоб його зарплату перераховувати на рахунок іншої людини. Наскільки ризикованою є така практика?
    30.07.20241 105