• Посилання скопійовано

Компенсація середнього заробітку мобілізованого: порядок

У березні-травні 2015 р. на користь мобілізованих було нараховано і виплачено середній заробіток. При нарахуванні заробітку застосовувались правила як при нарахуванні зарплати. В червні була подана заявка на отримання такої компенсації. Як бути з коштами що мають надійти?

Запитання: За період березень-травень 2015 р. на користь мобілізованих був нарахований середній заробіток і відповідно виплачений. При нарахуванні даного заробітку застосовувались правила як при нарахуванні з/п (нарахування та утримання податків - ЄСВ та ПДФО). В червні була подана заявка на компенсацію середнього заробітку мобілізованим за березень - травень. Як бути з коштами що мають надійти - адже середній заробіток, хоч і за мінусом податків був виплачений? Які дії має виконати підприємство по відношенню до коригування виплаченого середнього заробітку та податків повязаних з ним за березень - травень? Як підприємству бути надалі, адже компенсація буде приходити із запізненням, а виплату потрібно виплачувати дотримуючись ст. 115 КЗпП? Якщо виплачувати в терміни згідно статті 115 КЗпП, то це буде йти як заробітна плата, а не компенсація, адже податками не обкладається саме компенсація?

Відповідь: Во всех разъяснениях на сегодня контролирующие органы едины в своем мнении – выплата среднего заработка мобилизованным должна осуществляться в сроки, установленные для выплаты зарплаты, не позднее. Хотя на сегодня, в виду утверждения порядка компенсации из бюджета расходов работодателя на выплату такого среднего заработка, суммы такого среднего заработка, если данные расходы компенсируются, уже не требуется облагать ЕСВ и НДФЛ, военным сбором. Более того, в отчете по форме 1-ДФ такой средний заработок отражается по-разному в зависимости от источника его финансирования: если работодателю такой средний заработок не компенсируется, то он отражается с признаком дохода «101» (зарплата), а в случае получения компенсации – с признаком дохода «128» (как выплата из бюджета) (см. письмо ГФСУ от 24.04.2015 г. №8720/6/99-99-17-03-03-15).  


Разумеется, поскольку вопрос о получении компенсации решается уже после выплаты среднего заработка, то стопроцентной уверенности в том, что такая компенсация будет получена, у работодателя нет. Поэтому принять решение, облагать ли такой средний заработок налогами, и как отражать его в бухгалтерском учете при начислении и выплате, должен сам работодатель. При этом, с нашей точки зрения, если такой работодатель планирует подать отчет для получения компенсации и сможет его правильно оформить, то вероятность получения компенсации очень велика и можно говорить о том, что такой средний заработок не будет облагаться налогами. А значит, при его выплате можно не начислять/удерживать и не уплачивать ЕСВ, НДФЛ и военный сбор в бюджет.    

 

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Оплата праці

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Оплата праці»

  • Чи обов'язково має бути зарплата 20 000 грн, якщо підприємство отримало статус критично важливого?
    Підприємству надали статус критичного. Щоб цей статус не втратити, чи потрібно нараховувати надалі середню зарплату по підприємству 20 тис. грн і чи потрібно нараховувати не менше 20 тис. грн тільки заброньованим чи всім військовозабов'язаним?
    24.03.20253 1771
  • Індексація зарплати на новоствореній фірмі
    На фірмі, створеній 10.05.2024 р., робочі місця створені 31.05.2024 та 31.07.2024 р. Чи індексувати зарплату в листопаді та грудні, якщо оклади від 12000,00 грн?
    17.12.2024554
  • Виплата зарплати працівника сторонній особі
    У зв'язку із арештом рахунків, працівник звернувся із проханням виплатити його зарплату (100% суми) третій особі. Чи має право підприємство виплатити його зарплату третій особі? Які податкові наслідки для підприємства можуть виникнути у разі такої виплати: родичу 1 ступеня спорідненості, сторонній особі? Як правильно відобразити дану виплату в додатках Д1, Д4 єдиної звітності?
    12.12.20241 278
  • Зменшення зарплати працівникам через фінансовий стан підприємства
    Які є варіанти зменшення зарплати працівникам на постійній основі, у зв'язку із тяжким фінансовим станом компанії (великі збитки) та поступовим зменшенням обсягів продажів? Чи є у період воєнного стану якісь особливості?
    25.11.20241 012
  • Оподаткування МД на лікування дитини працівника
    У працівника є дитина з інвалідністю, якій необхідна операція. Підприємство надає матеріальну допомогу на лікування дитини. Чи потрібно "прив’язувати" виплату цієї допомоги до відпустки працівника? Чи можна виплачувати в інший період? Як оподатковується ця матеріальна допомога? Чи обмежується розмір цієї допомоги?
    08.10.202455