• Посилання скопійовано

Переведення працівників на неповний робочий час оформлюється наказом керівника

Як правильно оформити зменшення розміру зарплати?

Запитання: ТзоВ, необхідно зменшити розмір зарплати, всі працівники (їх не багато) згодні, бо їх це скорочення не задіне. Питання як правильно це оформити? З найпростіших способів виходить перехід на скорочений робочий день. Питання:

1) Достатньо буде оформити заяви працівників і наказ директора, чи є ще щось пов'язане з нашою дорогою державою?

2) Чи буде якась реакція влади як вони стануть бачити, що податків на рахунки стало поступати менше?

Відповідь: Щодо документального оформлення переведення працівників на неповний робочий день чи тиждень, ми неодноразово писали на сторінках нашого видання (див., наприклад, статтю А. Кравчука „Неповний робочий час” в ДК №23/2013). Звертаємо вашу увагу на те, що це має бути саме неповний, а не скорочений робочий час (це різні терміни, що слід враховувати при оформленні). Детальніше про оформлення і облік такий працівників ви можете прочитати в наведеній вище статті (вона достатньо велика, а ви, як передплатник, маєте можливість її прочитати, зокрема, на нашому сайті), наразі відповідаємо на перше ваше запитання.  
 
Якщо ініціатором переводу працівників на такий неповний робочий час є роботодавець, то це оформлюється лише наказом керівника. Але скласти такий наказ потрібно не пізніше ніж за 2 місяці до введення такого неповного робочого часу (із ознайомленням працівників із ним). 
 
Якщо ж ініціатором неповного робочого часу є працівники, то потрібно заява від них про це і наказ керівника підприємства про встановлення такого неповного робочого часу на підставі отриманої заяви.  
 
Щодо реакції контролюючих органів сказати наперед щось конкретне важко, тим більше, що ця реакція у кожному випадку буває різною. 
 

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Оплата праці

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Оплата праці»

  • Чи обов'язково має бути зарплата 20 000 грн, якщо підприємство отримало статус критично важливого?
    Підприємству надали статус критичного. Щоб цей статус не втратити, чи потрібно нараховувати надалі середню зарплату по підприємству 20 тис. грн і чи потрібно нараховувати не менше 20 тис. грн тільки заброньованим чи всім військовозабов'язаним?
    24.03.20253 1541
  • Індексація зарплати на новоствореній фірмі
    На фірмі, створеній 10.05.2024 р., робочі місця створені 31.05.2024 та 31.07.2024 р. Чи індексувати зарплату в листопаді та грудні, якщо оклади від 12000,00 грн?
    17.12.2024554
  • Виплата зарплати працівника сторонній особі
    У зв'язку із арештом рахунків, працівник звернувся із проханням виплатити його зарплату (100% суми) третій особі. Чи має право підприємство виплатити його зарплату третій особі? Які податкові наслідки для підприємства можуть виникнути у разі такої виплати: родичу 1 ступеня спорідненості, сторонній особі? Як правильно відобразити дану виплату в додатках Д1, Д4 єдиної звітності?
    12.12.20241 276
  • Зменшення зарплати працівникам через фінансовий стан підприємства
    Які є варіанти зменшення зарплати працівникам на постійній основі, у зв'язку із тяжким фінансовим станом компанії (великі збитки) та поступовим зменшенням обсягів продажів? Чи є у період воєнного стану якісь особливості?
    25.11.20241 011
  • Оподаткування МД на лікування дитини працівника
    У працівника є дитина з інвалідністю, якій необхідна операція. Підприємство надає матеріальну допомогу на лікування дитини. Чи потрібно "прив’язувати" виплату цієї допомоги до відпустки працівника? Чи можна виплачувати в інший період? Як оподатковується ця матеріальна допомога? Чи обмежується розмір цієї допомоги?
    08.10.202455