Головна Усі консультації Праця та соціальний захист Оплата праці

Відпускні після виходу з відпустки для догляду за дитиною до 3-х років

Як встановити оклад працівниці після виходу з відпустки для догляду за дитиною до 3-х років? Як нарахувати їй відпускні, якщо у неї не було нарахувань за останні три роки?

Відповідно до ст. 2 Закону про відпустки, громадяни України, які перебувають у трудових відносинах з підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, виду діяльності та галузевої належності, а також працюють за трудовим договором у фізичної особи, мають право на відпустки.

Якщо працівниця не працювала та не мала заробітку, оскільки знаходилася у відпустці для догляду за дитиною, то відповідно до п. 4 Порядку №100, розрахунок середньої заробітної плати проводиться виходячи з установлених йому в трудовому договорі тарифної ставки, посадового (місячного) окладу.

Підприємство самостійно визначає свою організаційну структуру, встановлює чисельність працівників і штатний розпис (ч. 3 ст. 64 ГКУ).

Згідно з листом Мінпраці від 27.06.2007 р. № 162/06/187-07штатний розпис - це документ, що встановлює для даного підприємства, установи, організації структуру, штати та посадові оклади працівників. Тобто, у штатному розписі містяться назви посад, чисельність персоналу і оклади щодо кожної посади. Детально про це ми писали тут.

Мінімальний посадовий оклад (тарифна ставка) установлюється в розмірі, не меншому за прожитковий мінімум, установлений для працездатних осіб на 1 січня календарного року (ст. 6 Закону про оплату праці).

А заробітна плата взагалі залежить від складності та умов виконуваної роботи, професійно-ділових якостей працівника, результатів його праці та господарської діяльності підприємства. Заробітна плата не обмежена максимальним розміром (ст. 94 КЗпП та ст. 1 Закону про оплату праці).

Поскільки працівниця перебувала з роботодавцем у трудових відносинах і до відпустки для догляду за дитиною до 3-х років, то на її місці мав працювати інший працівник (на час декретної відпустки) і такому працівнику на займаній посаді був встановлений оклад (згідно з штатним розписом), який час від часу підвищувався, тому працівниця, на час виходу з такої відпустки (на свою посаду) вже має оклад. Ось цей оклад і береться для розрахунку середньоденної зарплати.

Приклад. Працівниця підприємства відразу після закінчення відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку йде з 02.12.2020 р. у щорічну відпустку на 10 к.д. Розмір окладу — 5000,00 грн.

  • Розрахуємо середньоденну зарплату: (5000,00 грн x 12 міс.) : (366 к.д.- 11 (святкові та неробочі дні)) = 169,01 грн.
  • Визначимо суму відпускних: 169,01 грн х 10 к.д. = 1690,10 (грн).

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Щербина Світлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Оплата праці
Теги:
Відпустки , Трудові відносини

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 9

Новини по темі

Консультації по темі