• Посилання скопійовано

Відпускні після виходу з відпустки для догляду за дитиною до 3-х років

Як встановити оклад працівниці після виходу з відпустки для догляду за дитиною до 3-х років? Як нарахувати їй відпускні, якщо у неї не було нарахувань за останні три роки?

Відповідно до ст. 2 Закону про відпустки, громадяни України, які перебувають у трудових відносинах з підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, виду діяльності та галузевої належності, а також працюють за трудовим договором у фізичної особи, мають право на відпустки.

Якщо працівниця не працювала та не мала заробітку, оскільки знаходилася у відпустці для догляду за дитиною, то відповідно до п. 4 Порядку №100, розрахунок середньої заробітної плати проводиться виходячи з установлених йому в трудовому договорі тарифної ставки, посадового (місячного) окладу.

Підприємство самостійно визначає свою організаційну структуру, встановлює чисельність працівників і штатний розпис (ч. 3 ст. 64 ГКУ).

Згідно з листом Мінпраці від 27.06.2007 р. №162/06/187-07штатний розпис - це документ, що встановлює для даного підприємства, установи, організації структуру, штати та посадові оклади працівників. Тобто, у штатному розписі містяться назви посад, чисельність персоналу і оклади щодо кожної посади. Детально про це ми писали тут.

Мінімальний посадовий оклад (тарифна ставка) установлюється в розмірі, не меншому за прожитковий мінімум, установлений для працездатних осіб на 1 січня календарного року (ст. 6 Закону про оплату праці).

А заробітна плата взагалі залежить від складності та умов виконуваної роботи, професійно-ділових якостей працівника, результатів його праці та господарської діяльності підприємства. Заробітна плата не обмежена максимальним розміром (ст. 94 КЗпП та ст. 1 Закону про оплату праці).

Поскільки працівниця перебувала з роботодавцем у трудових відносинах і до відпустки для догляду за дитиною до 3-х років, то на її місці мав працювати інший працівник (на час декретної відпустки) і такому працівнику на займаній посаді був встановлений оклад (згідно з штатним розписом), який час від часу підвищувався, тому працівниця, на час виходу з такої відпустки (на свою посаду) вже має оклад. Ось цей оклад і береться для розрахунку середньоденної зарплати.

Приклад. Працівниця підприємства відразу після закінчення відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку йде з 02.12.2020 р. у щорічну відпустку на 10 к.д. Розмір окладу — 5000,00 грн.

  • Розрахуємо середньоденну зарплату: (5000,00 грн x 12 міс.) : (366 к.д.- 11 (святкові та неробочі дні)) = 169,01 грн.
  • Визначимо суму відпускних: 169,01 грн х 10 к.д. = 1690,10 (грн).

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Оплата праці

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Оплата праці»

  • Чи обов'язково має бути зарплата 20 000 грн, якщо підприємство отримало статус критично важливого?
    Підприємству надали статус критичного. Щоб цей статус не втратити, чи потрібно нараховувати надалі середню зарплату по підприємству 20 тис. грн і чи потрібно нараховувати не менше 20 тис. грн тільки заброньованим чи всім військовозабов'язаним?
    24.03.20252 9881
  • Індексація зарплати на новоствореній фірмі
    На фірмі, створеній 10.05.2024 р., робочі місця створені 31.05.2024 та 31.07.2024 р. Чи індексувати зарплату в листопаді та грудні, якщо оклади від 12000,00 грн?
    17.12.2024554
  • Виплата зарплати працівника сторонній особі
    У зв'язку із арештом рахунків, працівник звернувся із проханням виплатити його зарплату (100% суми) третій особі. Чи має право підприємство виплатити його зарплату третій особі? Які податкові наслідки для підприємства можуть виникнути у разі такої виплати: родичу 1 ступеня спорідненості, сторонній особі? Як правильно відобразити дану виплату в додатках Д1, Д4 єдиної звітності?
    12.12.20241 265
  • Зменшення зарплати працівникам через фінансовий стан підприємства
    Які є варіанти зменшення зарплати працівникам на постійній основі, у зв'язку із тяжким фінансовим станом компанії (великі збитки) та поступовим зменшенням обсягів продажів? Чи є у період воєнного стану якісь особливості?
    25.11.20241 007
  • Оподаткування МД на лікування дитини працівника
    У працівника є дитина з інвалідністю, якій необхідна операція. Підприємство надає матеріальну допомогу на лікування дитини. Чи потрібно "прив’язувати" виплату цієї допомоги до відпустки працівника? Чи можна виплачувати в інший період? Як оподатковується ця матеріальна допомога? Чи обмежується розмір цієї допомоги?
    08.10.202453