• Посилання скопійовано

Оплата вихідних у відрядженні, якщо працівник не працював

Підприємство направило свого працівника в відрядження для виконання робіт на об'єкті, режим роботи якого - п'ять днів на тиждень. Чи потрібно оплачувати працівнику вихідні дні у відрядженні у подвійному розмірі, чи надавати інший день відпочинку, якщо в суботу і неділю він не працював?

Відповідно до ст. 121 КЗпП, працівникам, які направляються у відрядження, виплачуються: 

  • добові за час перебування у відрядженні;
  • вартість проїзду до місця призначення і назад;
  • витрати по найму жилого приміщення.

Цією статтею, а також п. 13 Інструкції №59 передбачено: якщо працівник, який направлений у службове відрядження, оплата праці за виконану роботу здійснюється за всі робочі дні тижня за графіком, установленим за місцем постійної роботи, та відповідно до умов, визначених трудовим або колективним договором, і розмір такої оплати праці не може бути нижчим середнього заробітку.

За відрядженими працівниками зберігаються протягом усього часу відрядження місце роботи (посада).

Таким чином, якщо працівник перебуваючи у відрядженні не працював у вихідні дні (відпочивав у суботу та неділю), тобто не виконував завдань, покладених на нього у відрядженні, то вихідні дні у відрядженні не оплачуються. За ці дні працівник має право лише на добові. 

Зазначимо, що право на інший день відпочинку (ст. 72 КЗпП) або грошову компенсацію (ст. 107 КЗпП) працівник матиме, якщо вихідні дні для працівника у відрядженні будуть робочими.

Якщо за відпрацьовані вихідні дні працівнику надається інший день відпочинку, то відпрацьовані години у цей день оплачують як звичайний день у відрядженні. У разі виплати грошової компенсації працівнику, який одержує місячний оклад, то оплата проводиться у розмірі:

  • одинарної годинної або денної ставки зверх окладу (зверх середньоденної зарплати), якщо робота провадилася в межах місячної норми робочого часу;
  • подвійної годинної або денної ставки зверх окладу (зверх середньоденної зарплати), якщо робота провадилася понад місячну норму.

Тобто, оплаті в подвійному розмірі підлягатимуть лише години, які працівник фактично відпрацював у вихідний день (ч. 2 ст. 107 КЗпП). При цьому годинна ставка визначається шляхом ділення посадового окладу на кількість годин за нормою тривалості робочого часу.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Оплата праці

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Оплата праці»

  • Чи обов'язково має бути зарплата 20 000 грн, якщо підприємство отримало статус критично важливого?
    Підприємству надали статус критичного. Щоб цей статус не втратити, чи потрібно нараховувати надалі середню зарплату по підприємству 20 тис. грн і чи потрібно нараховувати не менше 20 тис. грн тільки заброньованим чи всім військовозабов'язаним?
    24.03.20253 1041
  • Індексація зарплати на новоствореній фірмі
    На фірмі, створеній 10.05.2024 р., робочі місця створені 31.05.2024 та 31.07.2024 р. Чи індексувати зарплату в листопаді та грудні, якщо оклади від 12000,00 грн?
    17.12.2024554
  • Виплата зарплати працівника сторонній особі
    У зв'язку із арештом рахунків, працівник звернувся із проханням виплатити його зарплату (100% суми) третій особі. Чи має право підприємство виплатити його зарплату третій особі? Які податкові наслідки для підприємства можуть виникнути у разі такої виплати: родичу 1 ступеня спорідненості, сторонній особі? Як правильно відобразити дану виплату в додатках Д1, Д4 єдиної звітності?
    12.12.20241 270
  • Зменшення зарплати працівникам через фінансовий стан підприємства
    Які є варіанти зменшення зарплати працівникам на постійній основі, у зв'язку із тяжким фінансовим станом компанії (великі збитки) та поступовим зменшенням обсягів продажів? Чи є у період воєнного стану якісь особливості?
    25.11.20241 009
  • Оподаткування МД на лікування дитини працівника
    У працівника є дитина з інвалідністю, якій необхідна операція. Підприємство надає матеріальну допомогу на лікування дитини. Чи потрібно "прив’язувати" виплату цієї допомоги до відпустки працівника? Чи можна виплачувати в інший період? Як оподатковується ця матеріальна допомога? Чи обмежується розмір цієї допомоги?
    08.10.202453