• Посилання скопійовано

Оплата вихідних у відрядженні, якщо працівник не працював

Підприємство направило свого працівника в відрядження для виконання робіт на об'єкті, режим роботи якого - п'ять днів на тиждень. Чи потрібно оплачувати працівнику вихідні дні у відрядженні у подвійному розмірі, чи надавати інший день відпочинку, якщо в суботу і неділю він не працював?

Відповідно до ст. 121 КЗпП, працівникам, які направляються у відрядження, виплачуються: 

  • добові за час перебування у відрядженні;
  • вартість проїзду до місця призначення і назад;
  • витрати по найму жилого приміщення.

Цією статтею, а також п. 13 Інструкції №59 передбачено: якщо працівник, який направлений у службове відрядження, оплата праці за виконану роботу здійснюється за всі робочі дні тижня за графіком, установленим за місцем постійної роботи, та відповідно до умов, визначених трудовим або колективним договором, і розмір такої оплати праці не може бути нижчим середнього заробітку.

За відрядженими працівниками зберігаються протягом усього часу відрядження місце роботи (посада).

Таким чином, якщо працівник перебуваючи у відрядженні не працював у вихідні дні (відпочивав у суботу та неділю), тобто не виконував завдань, покладених на нього у відрядженні, то вихідні дні у відрядженні не оплачуються. За ці дні працівник має право лише на добові. 

Зазначимо, що право на інший день відпочинку (ст. 72 КЗпП) або грошову компенсацію (ст. 107 КЗпП) працівник матиме, якщо вихідні дні для працівника у відрядженні будуть робочими.

Якщо за відпрацьовані вихідні дні працівнику надається інший день відпочинку, то відпрацьовані години у цей день оплачують як звичайний день у відрядженні. У разі виплати грошової компенсації працівнику, який одержує місячний оклад, то оплата проводиться у розмірі:

  • одинарної годинної або денної ставки зверх окладу (зверх середньоденної зарплати), якщо робота провадилася в межах місячної норми робочого часу;
  • подвійної годинної або денної ставки зверх окладу (зверх середньоденної зарплати), якщо робота провадилася понад місячну норму.

Тобто, оплаті в подвійному розмірі підлягатимуть лише години, які працівник фактично відпрацював у вихідний день (ч. 2 ст. 107 КЗпП). При цьому годинна ставка визначається шляхом ділення посадового окладу на кількість годин за нормою тривалості робочого часу.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Праця та соціальний захист/Оплата праці

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Оплата праці»

  • Оподаткування МД на лікування дитини працівника
    У працівника є дитина з інвалідністю, якій необхідна операція. Підприємство надає матеріальну допомогу на лікування дитини. Чи потрібно "прив’язувати" виплату цієї допомоги до відпустки працівника? Чи можна виплачувати в інший період? Як оподатковується ця матеріальна допомога? Чи обмежується розмір цієї допомоги?
    08.10.202436
  • Облік доплат за шкідливі умови праці
    Доплата за роботу в шкідливих та важких умовах праці не входить у фонд заробітної плати та згідно з наказом по підприємству сплачуються за кошти підприємства. Які бухгалтерські проведення при нарахуванні таких доплат повинні бути?
    27.09.20242771
  • Індексація при періодичному піднятті окладів після їх зниження у 2022 році
    Останнє підвищення окладу за посадою до суми 12000 грн відбулося 01.01.2021 р. З 01.04.2022 р. оклад за посадою був зменшений до 6500 грн і надалі збільшувався разом з підвищенням мінімальної заробітної плати. З 01.04.2024 р. оклад 8000 грн, базовий місяць для нарахування індексації – грудень 2023 р. З якого періоду потрібно буде змінити базовий місяць: з дати, коли оклад перевищить 12000 грн?
    24.09.202446
  • Індексація при зниженні та (не) піднятті окладів
    Працівникові не підвищували оклад з 01.01.2015 року. Як нараховувати індексацію? У працівника до 2021 року була ставка 12 000 грн, в 2022 році зменшили оклад до 7 000 грн. В січні 2024 року було підняття зарплати і підвищили оклад до 8500 грн. Як нараховувати індексацію?
    04.09.202484
  • Які є ризики при виплаті зарплати працівника за його розпорядженням на рахунок іншої людини?
    Працівник подав роботодавцю заяву про те, щоб його зарплату перераховувати на рахунок іншої людини. Наскільки ризикованою є така практика?
    30.07.20241 105