Заробітна плата працівникам за час відпустки виплачується не пізніше ніж за три дні до її початку (ст. 21 Закону про відпустки). Таку саму норму визначено у ч. 4 ст. 115 КЗпП.
У зазначений строк має виплачуватися заробітна плата за час всіх видів відпусток, передбачених ст. 4 Закону про відпустки, за виключенням відпусток у зв’язку з вагітністю та пологами, оплата яких регулюється іншими законодавчими актами.
Триденний строк слід рахувати у календарних днях! При цьому день виплати відпускних не враховується! Про це зазначали фахівці Мінсоцполітики у листі від 26.06.2009 р. №155/13/116-09.
Наприклад, якщо перший день відпустки — 22.07.2019 р. (понеділок), відпускні слід виплатити не пізніше 18.07.2019 р. (четвер). При цьому ніхто не забороняє виплатити відпускні і раніше, наприклад, у понеділок (15.07.2019 р.).
Але якщо останній день строку виплати відпускних припадає на вихідний день, відпускні слід виплатити не пізніше останнього робочого дня тижня до початку відпустки.
Наприклад, якщо перший день відпустки — 18.07.2019 р. (четвер), останній день строку виплати відпускних 14.07.2019 р. (неділя). Оскільки неділя — вихідний день (ч. 2 ст. 67 КЗпП), відпускні виплачуються 12.07.2019 р. (п’ятниця) за п’ятиденного робочого тижня або 13.07.2019 р. (субота) при шестиденному робочому тижні.
Фахівці Мінсоцполітики у листі Мінсоцполітики від 14.06.2019 р. №920/0/206-19 зазначили, що у виняткових випадках у разі настання обставин, які зумовили використання працівником щорічної відпустки чи її частини у стислі терміни, коли неможливо оплатити відпустку у строки, зазначені у ст. 115 КЗпП та у ч. 1 ст. 21 Закону про відпустки, в заяві працівник може висловити своє бажання про отримання зарплати за таку відпустку в терміни, визначені між працівником та роботодавцем.
Також, відповідно до параграфа 2 ст. 7 Конвенції №132 суми, що належать до виплати за час відпустки, виплачуються зацікавленій особі до відпустки, якщо інше не передбачено в угоді щодо цієї особи і роботодавця.
Отже, враховуючи положення зазначеної Конвенції та те, що конкретний період надання щорічної відпустки або її частини узгоджується між працівником і роботодавцем, у разі необхідності отримання частини, наприклад, щорічної відпустки у стислі терміни, в заяві працівник може висловити своє бажання про отримання заробітної плати за неї в строки, визначені між працівником та роботодавцем.
Тож, підприємство не може регулювати питання строків виплати відпускних пізніше, ніж за 3 дні, шляхом видання наказу по підприємству. Це питання можна вирішити лише з конкретним працівником. А саме, враховуючи вищезгадане, працівник повинен самостійно в заяві зазначити про отримання зарплати за таку відпустку в терміни, визначені між працівником та роботодавцем, а не пізніше ніж за три дні. І це не буде порушенням закону.
Також читайте:
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити