Згідно з ст. 30 Закону про оплату праці роботодавець зобов'язаний забезпечити достовірний облік виконуваної працівником роботи і бухоблік витрат на оплату праці у встановленому порядку. Суди використовують цю норму закону для прийняття рішень (зокрема, див. рішення у справі №П/811/820/17 від 21 червня 2017 р.).
У згадананій справі підприємство не здійснювало господарської діяльності, але у штаті був директор, який одночасно є засновником. За наслідками перевірки Держпраці було накладено штраф за ст. 265 КЗпП. Підприємство звернулося до суду із позовом про визнання рішення протиправним та скасування постанови про накладення штрафу, проте суд відмовив у задоволенні позову.
Отже, у випадку нездійснення діяльності, як наслідок без факту отримання прибутку, підприємство все одно повинно нараховувати зарплату та сплачувати «зарплатні податки», оскільки в штаті є працівник.
Але відповідно до ст. 65 ГКУ управління підприємством здійснюється власником або призначеним керівником. Керівник підприємства є посадовою особою підприємства. Статутом підприємства посадовими особами можуть бути визнані й інші особи.
Враховуючи, що підприємство не здійснює діяльності, потрібно призначити керівником підприємства його власника. Саме ця особа буде відповідальною за ведення бухобліку. Оформити відповідне рішення (протокол) загальних зборів засновників, а якщо власник один — розпорядження. У ньому має бути пункт про те, що на засновника покладаються функції з управління діяльністю підприємства на період, поки посада директора залишається вакантною. У цьому випадку трудові відносини відсутні, відповідно, нараховувати зарплату та сплачувати з неї податки не потрібно.
***
Читайте також:
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись