Головна Усі консультації Праця та соціальний захист Оплата праці

Оплата за роботу в нічний час: нюанси розрахунків

У сторожа посадовий оклад складає 3 тис. грн, доплата до мінімальної зарплати 1 200 грн. З якого розміру нараховується оплата за нічні години: із 3 тис. грн чи із 4 200 грн?

КЗпП  встановлює мінімальні гарантії щодо оплати праці. Зокрема, робота в нічний час (ст. 54 КЗпП) оплачується у підвищеному розмірі, встановлюваному генеральною, галузевою (регіональною) угодами та колективним договором, але не нижче 20% тарифної ставки (окладу) за кожну годину роботи в нічний час (ст. 108 КЗпП).

Оплата за роботу в нічний час відповідно до ст. 108 КЗпП оплачується у підвищеному розмірі, встановленому генеральною, галузевою (регіональною) угодами та колективним договором, але не нижче 20% тарифної ставки (окладу) за кожну годину роботи в нічний час.

Робота у святкові і неробочі дні оплачується у подвійному розмірі:

  • вiдрядникам - за подвiйними вiдрядними розцiнками; 
  • працiвникам, праця яких оплачується за годинними або денними ставками, - у розмiрi подвiйної годинної або денної ставки;
  • працiвникам, якi одержують мiсячний оклад, - у розмiрi одинарної годинної або денної ставки зверх окладу, якщо робота у святковий i неробочий день провадилася у межах мiсячної норми робочого часу, i в розмiрi подвiйної годинної або денної ставки зверх окладу, якщо робота провадилася понад мiсячну норму.

Оплата у зазначеному розмiрi провадиться за години, фактично вiдпрацьованi у святковий i неробочий день.

Таким чином, розмір оплати за роботу в нічний час, у святкові і неробочі дні розраховується виходячи із посадового окладу, а не розміру мінімальної заробітної плати (таке роз’яснення надавала Держпраці).

Враховуючи зазначене, в нормах чинного законодавства оплата за роботу в нічний час, у святкові і неробочі дні розраховується виходячи із посадового окладу, який встановлено у розмірі 3 тис. грн.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Галина Казначей
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Оплата праці
Теги:
Заробітна плата , Трудові відносини

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі