Головна Усі консультації Праця та соціальний захист Оплата праці

Підвищення зарплати на 100 грн: чи допоможе це уникнути індексації?

Чи правомірно підвищувати зарплату один раз на три місяці, щоб уникнути індексації? Чи правомірно буде суму, на яку буде підвищуватися зарплата, одразу зазначити в штатному розписі? Як розрахувати суму, на яку буде підвищуватися зарплата?

Згідно з п. 5 Порядку №1078, у разі підвищення тарифних ставок (окладів), стипендій, виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов’язкове держсоцстрахування, визначених у п. 2  Порядку №1078, значення індексу споживчих цін у місяці, в якому відбувається підвищення, приймається за 1 або 100%. Обчислення індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації здійснюється з місяця, наступного за місяцем підвищення зазначених грошових доходів населення.

Тобто, підвищення окладу на будь-яку суму автоматично змінює базовий місяць для розрахунку індексації.

Водночас, сума індексації у місяці підвищення грошових доходів, зазначених у абз. 1 п. 5 Порядку №1078, не нараховується, якщо розмір підвищення грошового доходу перевищує суму індексації, яка склалася у місяці підвищення доходу. Якщо розмір підвищення грошового доходу не перевищує суму індексації, яка склалася у місяці підвищення доходу, сума індексації у цьому місяці визначається з урахуванням розміру підвищення доходу і розраховується як різниця між сумою індексації і розміром підвищення доходу.

Таким чином, щоб взагалі уникнути нарахування індексації  розмір підвищення окладу має «перекрити» розраховану суму індексації. У іншому випадку, виникає так звана «фіксована індексація» в сумі різниці між сумою індексації і розміром підвищення доходу.

Періодичність підвищення,  а також його розмір важко спрогнозувати, адже ці показники залежать від індексів інфляції, які змінюються в часі. А індексація грошових доходів населення проводиться у разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації, який встановлюється в розмірі 103%. Тобто після чергового підвищення нова індексація буде нараховуватися після перевищення порогу 103%, а отже, це постійний процес розрахунку в часі накопиченої суми розрахованої індексації та, відповідно, суми, на яку потрібно збільшити оклад.

Отже, щоб взагалі уникнути нарахування індексація, розмір підвищення окладу має перевищити суму розрахованої індексації, яка своєю чергою, залежить від індексів споживчих цін. Для розрахунку суми індексації зручно користуватися калькулятором індексації>> 

Про підвищення окладів можна зазначити в окремому наказі або ж внести зміни безпосередньо до штатного розпису.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Степанов Михаил
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Оплата праці
Теги:
Заробітна плата , Індексація , Трудові відносини

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі