Для працівників, які працюють на умовах неповного робочого часу, вимога щодо скорочення тривалості робочого часу у передсвятковий день не застосовується, тобто тривалість їхньої роботи напередодні святкових і неробочих днів не скорочується на одну годину і має дорівнювати тривалості, обумовленій в угоді між працівником та роботодавцем чи встановленій роботодавцем.
При цьому, згідно з ст. 56 КЗпП оплата у випадку встановлення неповного робочого часу провадиться пропорційно відпрацьованому часу або залежно від виробітку.
Тобто розмір заробітної плати розраховується відповідно до фактично відпрацьованого часу, виходячи з розміру посадового окладу та норми робочого часу відповідного місяця в якому здійснюється нарахування. Для такого розрахунку розмір посадового окладу ділиться на місячну норму робочого часу встановлену для такого працівника у місяці нарахування доходу та множиться на фактичну кількість відпрацьованих годин.
Норма тривалості робочого часу для працівника, що працює на умовах неповного робочого дня встановлюється виходячи з його графіку роботи. Зважаючи на те, що директор працює по 2 години в робочий день, то відповідно норма тривалості робочого часу в передсвятковий день не скорочується.
Таким чином, наприклад, якщо працівник працює на 1/4 ставки з окладом 3730 грн, та норма тривалості в серпні для нього складає 176 робочих годин, то розрахунок заробітної плати буде виглядати так: 3730/176 * 44 (кількість відпрацьованих годин) = 932,50 грн.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити