Головна Усі консультації Облік та звітність Первинні документи, типові форми

ТТН складена продавцем товару для наступного постачальника: чи може її підписати покупець?

У ТТН, яка складена продавцем товару для нашого постачальника, зазначена фактична адреса нашого складу, як пункт отримання. Які наслідки можуть виникнути у разі підписання цієї ТТН нашим працівником?

Насамперед зазначимо, що товарно-транспортна накладна в абз. 27 гл. 1 Правил №363 визначена як єдиний для всіх учасників транспортного процесу документ, призначений для обліку товарно-матеріальних цінностей на шляху їх переміщення, розрахунків за перевезення вантажу та обліку виконаної роботи, та є одним із документів, що може використовуватися для:

  • списання товарно-матеріальних цінностей;
  • оприбуткування;
  • складського, оперативного та бухгалтерського обліку,

що може бути складений у паперовій та/або електронній формі та має містити обов'язкові реквізити, передбачені цими Правилами.

Вантаження і розвантаження вважаються закінченими після надання водієві належним чином оформлених (у паперовій та/або електронній формі) ТТН на навантажений або вивантажений вантаж (п. 8.26 Правил №363).

В п. 13.1 Правил № 363 зазначено, що перевізник здає вантажі у пункті призначення вантажоодержувачу згідно з ТТН.

Якщо вантажоодержувач не може прийняти вантаж від перевізника, інший пункт призначення та умови доставки вантажу визначаються за погодженням з вантажовідправником (п. 13.11 Правил №363).

У разі якщо перевізник не одержав від вантажовідправника відомостей про зміну пункту призначення вантажу або не згоден з новими умовами доставки вантажу, він зобов'язаний повернути вантаж вантажовідправнику. Вартість перевезення вантажу при його поверненні сплачує замовник (п. 13.11 Правил №363).

Щодо питання заповнення реквізиту «Переадресування вантажу» Мінінфраструктури в листі від 11.03.2014 р. № 2455/25/10-14 повідомляє, що у ТТН реквізит «Переадресування вантажу» на етапі її виписування замовником (вантажовідправником) відповідно до п. 11.4 гл. 11 Правил №363 не заповнюється.

Реквізит «Переадресування вантажу» заповнюється вантажоодержувачем під час приймання вантажу. У випадку виникнення необхідності переадресування вантажу зазначений реквізит заповнюється із дотриманням вимог п. 13.11 Правил №363.

Отже, відповідальна особа вантажоодержувача при прийнятті вантажу, який доставлено перевізником, зобов'язана засвідчити таке прийняття власним підписом із зазначенням ПІБ та своєї посади.

 ***

Також читайте:

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Бондаренко Олена
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Облік та звітність / Первинні документи, типові форми
Теги:
Автотранспорт , Первинні документи , Транспортні засоби

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі