Насамперед зазначимо, що товарно-транспортна накладна в абз. 27 гл. 1 Правил №363 визначена як єдиний для всіх учасників транспортного процесу документ, призначений для обліку товарно-матеріальних цінностей на шляху їх переміщення, розрахунків за перевезення вантажу та обліку виконаної роботи, та є одним із документів, що може використовуватися для:
- списання товарно-матеріальних цінностей;
- оприбуткування;
- складського, оперативного та бухгалтерського обліку,
що може бути складений у паперовій та/або електронній формі та має містити обов'язкові реквізити, передбачені цими Правилами.
Вантаження і розвантаження вважаються закінченими після надання водієві належним чином оформлених (у паперовій та/або електронній формі) ТТН на навантажений або вивантажений вантаж (п. 8.26 Правил №363).
В п. 13.1 Правил №363 зазначено, що перевізник здає вантажі у пункті призначення вантажоодержувачу згідно з ТТН.
Якщо вантажоодержувач не може прийняти вантаж від перевізника, інший пункт призначення та умови доставки вантажу визначаються за погодженням з вантажовідправником (п. 13.11 Правил №363).
У разі якщо перевізник не одержав від вантажовідправника відомостей про зміну пункту призначення вантажу або не згоден з новими умовами доставки вантажу, він зобов'язаний повернути вантаж вантажовідправнику. Вартість перевезення вантажу при його поверненні сплачує замовник (п. 13.11 Правил №363).
Щодо питання заповнення реквізиту «Переадресування вантажу» Мінінфраструктури в листі від 11.03.2014 р. №2455/25/10-14 повідомляє, що у ТТН реквізит «Переадресування вантажу» на етапі її виписування замовником (вантажовідправником) відповідно до п. 11.4 гл. 11 Правил №363 не заповнюється.
Реквізит «Переадресування вантажу» заповнюється вантажоодержувачем під час приймання вантажу. У випадку виникнення необхідності переадресування вантажу зазначений реквізит заповнюється із дотриманням вимог п. 13.11 Правил №363.
Отже, відповідальна особа вантажоодержувача при прийнятті вантажу, який доставлено перевізником, зобов'язана засвідчити таке прийняття власним підписом із зазначенням ПІБ та своєї посади.
***
Також читайте:
- Доставка товару перевізниками вантажів автотранспортом з ТТН
- Замовлення перевезення товару на склад покупця у попереднього продавця: хто виписує ТТН?
- Як виправити помилку в товарно-транспортній накладній?
- У ТТН зазначено юрадресу замість адреси пункту розвантаження: чи є це помилкою?
- Постачання товару через двох посередників: чи є це порушенням законодавства?
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити