Положення ч. 1 ст. 773 ЦКУ зобов'язують наймача (орендаря) користуватися річчю відповідно до її призначення та умов договору.
Тому, в ситуації, яка розглядається, відповідальному представнику орендаря необхідно уважно переглянути розділ договору оренди, в якому сторони погодили права та обов’язки орендаря та орендодавця.
Наприклад, до обов’язків орендаря можуть висуватися такі вимоги:
- утримувати приміщення в належному стані, відповідно до вимог протипожежної безпеки та санітарних норм, також правил користування тепловою та електричною енергією;
- не допускати перевантаження електромереж;
- запобігати пошкодженню і псуванню обладнання та устаткування.
Орендодавець зі свого боку, може зобов’язуватись:
- забезпечувати безперешкодне використання орендарем приміщення‚ що орендується‚ на умовах договору;
- видавати у необхідній кількості за заявками орендаря постійні та разові перепустки до будівлі‚ в який розміщене приміщення‚ що орендується.
Крім того, в договорі оренди може встановлюватися умови щодо часу перебування працівників орендарів у приміщеннях, що знаходяться в офісній будівлі.
Наприклад:
- постійна перепустка, що оформлюється на працівника орендаря, дає йому права на перебування у приміщеннях офісної будівлі з 8:00 до 19:00 щоденно, крім суботи, неділі та загальнодержавних святкових днів;
- для перебування працівників орендарів у приміщеннях офісної будівлі в інший час, крім з 8:00 до 19:00, орендар має оформити за підписом керівника заявку до 16:00 поточного дня із зазначенням в ній дати та часу перебування (наприклад, з 19:00 до 21:30), а також прізвищ працівників;
- для відвідування приміщень офісної будівлі у вихідні дні (суботу, неділю та на загальнодержавні свята) заявка з додаванням до неї наказу про роботу у вихідний та святковий день подається до 16:00 дня, що передує дню відвідування будівлі;
- у разі перебування працівників орендаря в приміщеннях офісної будівлі без своєчасного оформлення вказаної заявки, вони зобов’язані звільнити ці приміщення на вимогу працівника орендодавця.
Отже, форму документу, який орендар має надати орендодавцю щодо перебування працівника орендаря в офісному приміщенні в позаробочий час, необхідно погоджувати з орендодавцем. Це може бути: пояснення, наказ, доповідна записка або інший письмовий документ, який пояснює причину перебування персоналу та який задовольняє оренодавця.
Якщо наймач (орендар) користується річчю, переданою йому у найм (оренду), не за її призначенням або з порушенням умов договору найму, наймодавець (орендодавець) має право вимагати розірвання договору та відшкодування збитків (ч. 2 ст. 773 ЦКУ).
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись