Якщо керівництво підприємства вирішило нагородити у грошовій формі лише окремих працівників, у пригоді стане порядок оподаткування нецільової благодійної допомоги. Така операція також оформлюється наказом керівництва, але саме з погодженою сумою допомоги (розмір допомоги керівництво визначає самостійно) і на підставі отриманої від працівника заяви.
Така виплата вважається матеріальною допомогою разового характеру, що надається підприємством окремим працівникам у зв'язку із сімейними обставинами, відповідно не належить до фонду оплати праці (п. 3.31 Iнструкції №5). Для отримання такої допомоги працівник повинен скласти заяву у довільній формі з проханням надати нецільову допомогу.
Що ж до ПДФО, то згідно з пп. 170.7.3 ПКУ до оподатковуваного доходу не включається сума нецільової благодійної допомоги, якщо її розмір у 2013 р. становить 1610,00 грн. А от сума перевищення буде вже складовою місячного оподатковуваного доходу працівника, відповідно оподатковується на загальних підставах.
У звіті за ф. №1ДФ така операція відображається так: сума нецільової благодійної допомоги, що не оподатковується, відображається з ознакою доходу «169», а от сума перевищення, що потрапляє під оподаткування ПДФО, вважається додатковим благом, з ознакою доходу «126».
Виходячи з визначення, що є базою оподаткування ЄСВ, сума наданої допомоги (незалежно від розміру) не оподатковується єдиним внеском. Адже єдиний внесок нараховується на суму нарахованої зарплати або на суму винагороди фізособам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами (п. 1 ч. 1 ст. 7 Закону про ЄСВ). Належність матеріальної допомоги до конкретного виду виплати підтверджується змістом заяви особи або змістом наказу, у яких зазначено підставу для надання цієї матеріальної допомоги. У цьому випадку важливо зазначити, що така допомога не відноситься до заробітної плати, як інші заохочувальні та компенсаційні виплати, а отже, не є базою для нарахування ЄСВ.
Зазначимо, що до складу витрат підприємства таке «нагородження» не належить, адже така благодійна справа не пов'язана із госпдіяльністю.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись