• Посилання скопійовано

Тимчасова споруда на орендованій землі: що в обліку?

Господарство збудувало на орендованій землі тимчасовий піднавіс для техніки площею 300 м кв. з дозволу господаря. Як облікувати даний піднавіс? Чи потрібно землю під ним якось окремо відображати?

Тимчасовий піднавіс є окремим обліковим об’єктом, який потрібно окремо відображати в бухгалтерському обліку.

Якщо строк служби піднавісу менший ніж рік чи нормальний операційний цикл, його відображають у складі малоцінних швидкозношуваних предметів на рахунку 22.

Відповідно до п. 23 НП(С)БО 9 вартість малоцінних та швидкозношуваних предметів, що передані в експлуатацію, виключається зі складу активів (списується з балансу) з подальшою організацією оперативного кількісного обліку таких предметів за місцями експлуатації і відповідними особами протягом строку їх фактичного використання.

Зміст господарської операції

Д-т

К-т

Сума, грн

Понесено витрати на облаштування піднавісу

23

13, 20, 631, 651, 661 тощо 

50 000.00

Оприбутковано готовий піднавіс

22

23

50 000.00

Початок експлуатації піднавісу

91

22

50 000.00

Якщо строк служби піднавісу більше ніж рік чи нормальний операційний цикл, то у складі основних засобів на субрахунку 103. Такий піднавіс обліковують в загальному порядку, прийнятому для обліку ОЗ. Амортизацію нараховують в загальному порядку протягом строку корисного використання.

Зміст господарської операції

Д-т

К-т

Сума, грн

Понесено витрати на облаштування піднавісу

151

13, 20, 631, 651, 661 тощо 

50 000.00

Уведено піднавіс в експлуатацію

103

151

50 000.00

Нарахована амортизація за перший місяць

91

131

833.33

Оскільки земельна ділянка орендована, вона має відображатися на позабалансовому рахунку 01 "Орендовані необоротні активи", за вартістю, зазначеною в договорі оренди. Як правило, це НГО ділянки.

Робити ще якісь проводки у зв’язку з влаштуванням на такій ділянці піднавісу не потрібно.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

 • Прийняття однотипних ОЗ з різними сумами в одному самостійно розробленому акті
  Після втрати чинності наказу №352 ТОВ розробило власні форми для первинного обліку ОЗ. Через великий обсяг введення в експлуатацію однотипних ОЗ, які відрізняються маркуванням та сумою, і на які складаються окремі акти, планується розробити бланк акту для введення в експлуатацію більше ніж одного ОЗ. Чи не буде порушенням законодавства введення в експлуатацію декількох ОЗ одним актом?
  Сьогодні 11:037
 • Як встановити експлуатаційні норми пробігу шин?
  Придбали новий автомобіль Рено Дастер. Як встановити експлуатаційну норму пробігу шин, якщо в Експлуатаційних нормах №488 не вказано модель машини і шин 215/65 R16 Continental Conticrosscontact LX 2, які плануємо докупати додатково?
  27.09.202351
 • Нематеріальні активи не використовуються: що в обліку?
  ТОВ передавало у користування ПЗ, а також отримувало роялті за видачу невиключної ліцензії на інше ПЗ. Виключні майнові права на обидва продукта обліковуються на субрахунку 127 та амортизуються. В серпні 2023тр. замовник цих продуктів збанкрутів, ТОВ перестало отримувати за ними дохід. Що з амортизацією цих НМА? Чи потрібно їх консервувати або виводити з експлуатації?
  27.09.202335
 • Облік безоплатно експортованого зразка продукції
  Підприємство відправляє за кордон вироблений своїми силами зразок рекламної продукції. Відправка через міжнародну кур'єрську службу, зареєстровану в Україні. Оплата за доставку в гринях. Зразок поставляється безкоштовно. Як відобразити у бухобліку?
  21.09.2023321
 • Забезпечення інструментом робітника за договором ЦПХ
  На підприємстві виконують роботу робітники за договором ЦПХ. В договорі прописані умови, що робітнику можуть надаватися для роботи інструменти підприємства. Яким документом оформити видачу інструментів, які перебувають на обліку як МНМА? Чи можна скласти Акт внутрішнього переміщення МНМА?
  21.09.202338