• Посилання скопійовано

Тимчасова споруда на орендованій землі: що в обліку?

Господарство збудувало на орендованій землі тимчасовий піднавіс для техніки площею 300 м кв. з дозволу господаря. Як облікувати даний піднавіс? Чи потрібно землю під ним якось окремо відображати?

Тимчасовий піднавіс є окремим обліковим об’єктом, який потрібно окремо відображати в бухгалтерському обліку.

Якщо строк служби піднавісу менший ніж рік чи нормальний операційний цикл, його відображають у складі малоцінних швидкозношуваних предметів на рахунку 22.

Відповідно до п. 23 НП(С)БО 9 вартість малоцінних та швидкозношуваних предметів, що передані в експлуатацію, виключається зі складу активів (списується з балансу) з подальшою організацією оперативного кількісного обліку таких предметів за місцями експлуатації і відповідними особами протягом строку їх фактичного використання.

Зміст господарської операції

Д-т

К-т

Сума, грн

Понесено витрати на облаштування піднавісу

23

13, 20, 631, 651, 661 тощо 

50 000.00

Оприбутковано готовий піднавіс

22

23

50 000.00

Початок експлуатації піднавісу

91

22

50 000.00

Якщо строк служби піднавісу більше ніж рік чи нормальний операційний цикл, то у складі основних засобів на субрахунку 103. Такий піднавіс обліковують в загальному порядку, прийнятому для обліку ОЗ. Амортизацію нараховують в загальному порядку протягом строку корисного використання.

Зміст господарської операції

Д-т

К-т

Сума, грн

Понесено витрати на облаштування піднавісу

151

13, 20, 631, 651, 661 тощо 

50 000.00

Уведено піднавіс в експлуатацію

103

151

50 000.00

Нарахована амортизація за перший місяць

91

131

833.33

Оскільки земельна ділянка орендована, вона має відображатися на позабалансовому рахунку 01 "Орендовані необоротні активи", за вартістю, зазначеною в договорі оренди. Як правило, це НГО ділянки.

Робити ще якісь проводки у зв’язку з влаштуванням на такій ділянці піднавісу не потрібно.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

 • Особливості списання замортизованих МНМА та НМА, які не будуть використовуватися
  МНМА із строком використання 24 місяці, 100% амортизація, вийшли з ладу та потребують списання. Чи нараховувати ПДВ в цьому випадку? Також є НМА, який не введено в експлуатацію – це комп’ютера програма російського походження, буде списуватися з обліку. Чи достатньо для списання службової записки відповідальної особи про те, що ця програма не буде використовуватися у зв'язку із забороною використання такої програми? Чи виникає нарахування ПДВ, якщо придбали програму з ПДВ?
  04.12.202378
 • Як встановити межу суттєвості для витрат?
  Як в обліковій політиці описати межу суттєвості для визнання витрат минулого періоду в розмірі 0,2% від витрат (формулювання та нормативна база)?
  01.12.202374
 • Облік списаних автошин
  Підприємство списує шини, які були встановлені на вантажні авто, на причепах. Норма пробігу не досягнута, але висота протектору на межі допустимого, відновлення недоцільне. Які наслідки з ПДВ, якщо продати ці шини ФОП чи передати за договором на утилізацію спеціалізованому підприємству?
  30.11.20231 450
 • Модернізація ОЗ запчастинами, знятими з іншого ОЗ: як визначити вартість запчастин?
  Підприємство має повністю замортизований сервер, який раніше був модернізований додатковими планками пам’яті. Ці планки теж замортизовані. Тепер вони встановлюються на інший сервер. Чи визнаються ці планки пам’яті активом, якщо їх вартість не може бути достовірно визначена?
  29.11.202354
 • Підприємство придбало товар у нерезидента: що в обліку?
  Підприємство придбало товар у нерезидента. Польська компанія надала послуги перевезення територією Польщі. Товар частково продано польській компанії, частково - завезено на митну територію України. Як відобразити це в бухобліку?
  29.11.202356