• Посилання скопійовано

Тимчасова споруда на орендованій землі: що в обліку?

Господарство збудувало на орендованій землі тимчасовий піднавіс для техніки площею 300 м кв. з дозволу господаря. Як облікувати даний піднавіс? Чи потрібно землю під ним якось окремо відображати?

Тимчасовий піднавіс є окремим обліковим об’єктом, який потрібно окремо відображати в бухгалтерському обліку.

Якщо строк служби піднавісу менший ніж рік чи нормальний операційний цикл, його відображають у складі малоцінних швидкозношуваних предметів на рахунку 22.

Відповідно до п. 23 НП(С)БО 9 вартість малоцінних та швидкозношуваних предметів, що передані в експлуатацію, виключається зі складу активів (списується з балансу) з подальшою організацією оперативного кількісного обліку таких предметів за місцями експлуатації і відповідними особами протягом строку їх фактичного використання.

Зміст господарської операції

Д-т

К-т

Сума, грн

Понесено витрати на облаштування піднавісу

23

13, 20, 631, 651, 661 тощо 

50 000.00

Оприбутковано готовий піднавіс

22

23

50 000.00

Початок експлуатації піднавісу

91

22

50 000.00

Якщо строк служби піднавісу більше ніж рік чи нормальний операційний цикл, то у складі основних засобів на субрахунку 103. Такий піднавіс обліковують в загальному порядку, прийнятому для обліку ОЗ. Амортизацію нараховують в загальному порядку протягом строку корисного використання.

Зміст господарської операції

Д-т

К-т

Сума, грн

Понесено витрати на облаштування піднавісу

151

13, 20, 631, 651, 661 тощо 

50 000.00

Уведено піднавіс в експлуатацію

103

151

50 000.00

Нарахована амортизація за перший місяць

91

131

833.33

Оскільки земельна ділянка орендована, вона має відображатися на позабалансовому рахунку 01 "Орендовані необоротні активи", за вартістю, зазначеною в договорі оренди. Як правило, це НГО ділянки.

Робити ще якісь проводки у зв’язку з влаштуванням на такій ділянці піднавісу не потрібно.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Олександр Золотухін

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Облік витрат благодійного фонду за відсутності цільових надходжень
    Благодійний фонд отримав послуги з електроенергії у грудні з актом виконаних робіт, які було віднесено до витрат (Дт 949 Кт 685) з одночасним проведенням (Дт 48 Кт 718). Оплата за послуги не здійснювалася, що призвело до кредиторської заборгованості. Після закриття місяця виникло дебетове сальдо за рахунком 48 через відсутність цільових надходжень. Які госпоперації потрібно було провести у випадку, коли витрати понесені в одному році, а кошти від благодійників для їх оплати не надходили?
    01.04.202533
  • Чи може підприємець-"загальносистемник" використати експертну оцінку для нарахування амортизації ОЗ?
    Підприємець-платник ЄП перейшов на загальну систему оподаткування. Документи на основні засоби (вантажні автомобілі), які безпосередньо використовуються у госпдіяльності, не збереглися. Чи правомірно використовувати оціночну вартість незалежного експерта для нарахування амортизації?
    01.04.202524
  • Облік придбання державного підприємства на аукціоні
    ТОВ на загальній системі придбало держпідприємство через аукціон з умовою погашення всіх боргів ДП. Підприємство отримало майно та зобов'язання ДП за передавальними актами з балансовими сумами. Як ТОВ має відобразити в бухобліку отримані активи та зобов'язання ДП? Яку кореспонденцію рахунків слід застосувати при оприбуткуванні майна та зобов'язань? Як відобразити в обліку погашення частини боргів, що вже сплачені, та непогашені зобов'язання?
    31.03.202517
  • Прискорена амортизація автомобіля, отриманого у фінлізинг
    Підприємство, платник податку на прибуток, що коригує фінрезультат до оподаткування на податкові різниці з розділу ІІІ ПКУ, отримало у фінансовий лізинг на 5 років автомобіль (за програмою кредитування 5-7-9). Чи можна застосувати до такого автомобіля прискорену амортизацію, як в податковому обліку, так і в бухгалтерському (2 роки)?
    31.03.202579
  • Облік витрат на відрядження працівника-експерта у слідчих діях
    Працівник підприємства був залучений як спеціаліст (експерт) до проведення слідчих дій у межах кримінального провадження. Як обліковувати витрати на відшкодування витрат на відрядження: як прямі витрати, інші операційні витрати чи інші витрати?
    28.03.202549