• Посилання скопійовано

Чи має право керівник, виключений з військового обліку, виїжджати у відрядження за кордон без взяття дозволу військкомату?

Чи має право керівник, виключений з військового обліку, виїжджати у відрядження за кордон без взяття дозволу військкомату? Чи має право бухгалтерія нарахувати і виплатити відрядження керівнику після запрошення від закордонної фірми-партнера без дозволу військкомату на право виїзду за кордон у відрядження за відміткою у військовому квитку, що він знятий з обліку?

Чи має право керівник, виключений з військового обліку, виїжджати у відрядження за кордон без взяття дозволу військкомату?

Перелік осіб, які підлягають виключенню з військового обліку у районних (міських) військових комісаріатах (військовозобов'язаних Служби безпеки України у Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки України, військовозобов’язаних Служби зовнішньої розвідки України у відповідному підрозділі Служби зовнішньої розвідки України) зазначені в ч. 6 ст. 37 Закону №2232.

Крім того, у ст. 23 Закону про мобілізацію наведені категорії осіб, які мають відстрочку від мобілізації.

Держприкордонслужба щодо виїзду за кордон чоловіків, які є непридатними до військової служби роз'яснила, що оцінити стан придатності може тільки військово-лікарська комісія, яка діє при територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки. А в Постанові КМУ №57 наведено особливості перетину кордону цих категорій осіб.

Зокрема, не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані, які визнані в установленому порядку особами з інвалідністю або відповідно до висновку військово-лікарської комісії тимчасово непридатними до військової служби за станом здоров’я на термін до шести місяців (з наступним проходженням військово-лікарської комісії).

Відповідно, на кордоні спеціально уповноважена особа буде перевіряти, серед іншого, такі військово-облікові документи особи:

  • тимчасове посвідчення військовозобов’язаного;
  • військовий квиток.

В цих документах перевіряється розділ, в якому зазначено висновок військово-лікарської комісії про виключення з обліку за станом здоров’я з посиланням на відповідний пункт наказу.

Якщо це стосується військовозобов’язаних, які стоять на обліках в територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки – наказ МОУ №402 «Про затвердження Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України», який передбачає перелік хвороб, з якими громадян визнають особами з інвалідністю або тимчасово непридатними до військової служби. У воєнний час відстрочка від призову за станом здоров’я може надаватися призовникам на строк до 2 місяців. За медичними показаннями вона може бути продовжена.

Отже, перетинати під час воєнного стану кордон чоловікам віком 18-60 років заборонено, проте виїзд для деяких категорій дозволено. Тож, якщо керівник не підлягає мобілізації, бо знятий з обліку з певної причини, він може виїжджати у закордонне відрядження за наявності відповідних вищезазначених дозвільних документів.

Крім того, знадобляться і документи про відрядження: витяг з наказу, посвідчення про відрядження, лист-звернення до Державної прикордонної служби, у якому керівник підприємства зазначає, що відповідна посадова особа відряджається для виконання службових обов'язків за кордоном.

Враховуючи вищезазначене, ніби й не потрібен дозвіл від військкомату, але чітко зазначеної норми в законодавстві не прописано.

Тому радимо, щоб без проблем керівник міг виїхати у закордонне відрядження, отримати додаткову детальну інформації про перетин кордону у ДПС України (див. тут) за телефонами:

  • 0 800 218 808 (безкоштовно);
  • 1598 (для дзвінків з мобільного);
  • +38(044)527-63-63 (для дзвінків із-за кордону).

 

Чи має право бухгалтерія нарахувати і виплатити відрядження керівнику після запрошення від закордонної фірми-партнера, якщо немає дозволу військкомату на право виїзду за кордон у відрядження, а лише за відміткою у військовому квитку, що він знятий з обліку?

Бухгалтерія при наявності всіх відповідних документів для перетину керівником кордону України, повинна буде виплатити добові для перебування його у закордонному відрядженні на строк, вказаний у запрошенні від зарубіжної фірми-партнера та наказі про відрядження.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»

  • Облік продажу майнового комплексу з незавершеним будівництвом та земельною ділянкою
    Підприємство має на балансі будівлю (цілісний майновий комплекс) та незавершене будівництво складу, що обліковується на субрахунку 152. Під будівлею земельна ділянка, облікована на субрахунку 101. Планується продаж майнового комплексу. Чи потрібно перед продажем перевести незавершене будівництво складу на субрахунок 103? Як відображати в обліку продаж наведеного комплексу?
    Сьогодні 12:094
  • Облік та ПДВ при передачі матеріалів для маскувальних сіток
    ТОВ - платник податку на прибуток за листом – проханням від ОТГ планує надати безкоштовно матеріали для виготовлення маскувальних сіток. Частину матеріалів куплено у ФОПа без ПДВ, частина з ПДВ. Як документально оформити передачу матеріалів? Чи потрібно нараховувати компенсуюче ПДВ?
    02.04.202522
  • Облік витрат благодійного фонду за відсутності цільових надходжень
    Благодійний фонд отримав послуги з електроенергії у грудні з актом виконаних робіт, які було віднесено до витрат (Дт 949 Кт 685) з одночасним проведенням (Дт 48 Кт 718). Оплата за послуги не здійснювалася, що призвело до кредиторської заборгованості. Після закриття місяця виникло дебетове сальдо за рахунком 48 через відсутність цільових надходжень. Які госпоперації потрібно було провести у випадку, коли витрати понесені в одному році, а кошти від благодійників для їх оплати не надходили?
    01.04.202562
  • Чи може підприємець-"загальносистемник" використати експертну оцінку для нарахування амортизації ОЗ?
    Підприємець-платник ЄП перейшов на загальну систему оподаткування. Документи на основні засоби (вантажні автомобілі), які безпосередньо використовуються у госпдіяльності, не збереглися. Чи правомірно використовувати оціночну вартість незалежного експерта для нарахування амортизації?
    01.04.202529
  • Облік придбання державного підприємства на аукціоні
    ТОВ на загальній системі придбало держпідприємство через аукціон з умовою погашення всіх боргів ДП. Підприємство отримало майно та зобов'язання ДП за передавальними актами з балансовими сумами. Як ТОВ має відобразити в бухобліку отримані активи та зобов'язання ДП? Яку кореспонденцію рахунків слід застосувати при оприбуткуванні майна та зобов'язань? Як відобразити в обліку погашення частини боргів, що вже сплачені, та непогашені зобов'язання?
    31.03.202518