• Посилання скопійовано

Послуги з вантажних перевезень у «єдинника» 4 групи: бухоблік

Юрособа - платник ЄП 4 групи має у власності вантажне авто. Планує надавати послуги з перевезень. Який бухоблік наданих послуг з перевезення?

Бухоблік

Відповідно до п. 10 П(С)БО 15, дохід, пов'язаний з наданням послуг, визнається виходячи зі ступеня завершеності операції з надання послуг на дату балансу, якщо результат такої операції може бути достовірно оцінений. Виходячи зі суті операції перевезення (виконавець зобов'язується доставити вантаж на місце призначення), можна стверджувати, що результат операції (як і витрати, пов'язані з нею) може бути достовірно визначений лише після її завершення, тож «бухгалтерський» дохід перевізника може бути визнано лише після доставки вантажу за місцем призначення.

Для обліку доходів від надання послуг з перевезення використовують субрахунок 703 «Дохід від реалізації робіт та послуг». За кредитом субрахунка відображають збільшення (отримання) доходу (без зменшення на суму непрямих податків), за дебетом — вирахування з доходу (сума непрямих податків, якщо перевізник — платник ПДВ), а також списання у порядку закриття на рахунок 79 «Фінансові результати». Отже, дохід, пов'язаний з наданням послуг, визнається на дату оформлення товарно-транспортної накладної, акта наданих послуг або іншого документа, що підтверджує факт завершення операції.

Суму витрат, що несе підприємство і які пов'язані з отриманням доходу від перевезень (собівартість реалізованих послуг), перевізник повинен визначати за нормами П(С)БО 16. Також можна користуватися Методичними рекомендаціями №65, у яких досить докладно описано структуру витрат транспортних підприємств.

Для відображення собівартості реалізованих послуг використовують субрахунок 903 «Собівартість реалізованих робіт і послуг». До собівартості реалізованих послуг не включаються, а відображаються у складі витрат того звітного періоду, в якому вони були здійснені, адміністративні витрати (рахунок 92), витрати на збут (рахунок 93) та інші операційні витрати (рахунок 94).

 

Єдиний податок

Для юросіб платників ЄП IV групи об’єктом оподаткування єдиним податком є не отримані доходи, а площа сільськогосподарських угідь (пп. 292-1.1 ПКУ). Отже, з наданих послуг перевезення підприємство ані єдиний податок, ані податок на прибуток не сплачує.

Разом з тим варто нагадати, що платника ЄП 4 групи є юридичні особи незалежно від організаційно-правової форми, у яких частка сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік дорівнює або перевищує 75%.

А сума доходу від надання послуг з перевезення враховується у складі загальної суми доходу сільськогосподарського товаровиробника і відповідно впливає на розмір частки сільськогосподарського товаровиробництва за попередній податковий (звітний) рік, %. Якщо через отримання доходів від послуг перевезення ця частка зменшиться, підприємство може втратити право на застосування ЄП 4-ї групи.

***

Читайте також:

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Облік та звітність/Облік окремих операцій

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «Облік окремих операцій»