Головна Усі консультації Праця та соціальний захист Оплата праці

Як розрахувати оплату за дні перебування у відрядженні?

Як правильно нарахувати оплату праці працівнику за дні перебування у відрядженні, якщо перед направленням у це відрядження він перебував у відрядженнях два місяці поспіль, і за ці місяці оплату праці нараховано у розмірі середнього заробітку?

Відповідно до ч. 4 ст. 121 КЗпП, оплату праці за виконану відрядженим працівником роботу проводять за умовами трудового чи колективного договору, але не нижче за середній заробіток. У разі, якщо оплата за умовами трудового договору вища, працівникові за дні відрядження виплачують заробітну плату (як за робочі дні). На цьому наголошує Мінсоцполітики в листі від 05.03.2012 р. №204/13/184-12.

Для розрахунку середнього заробітку для oплати відрядження приймаються виплати зa останніх два календарні місяці роботи, передуючих події, з якою пов'язaна відповідна виплата (абз. 3 Порядку №100).

Чaс, протягом якого працівник не пpацював з поважних причин та зa ним не зберігався заробіток aбо зберігався частково, виключається з pозрахункового періоду для оплати відрядження (згідно з абз. 6 п. 2 Пoрядку №100).

Аналогічно з розрахункового періоду виключаємо періоди, за які зберігався середній заробіток. Зокрема, це відпустки (щорічні, учбові, чорнобильські, відпустки на дітей, час підвищення кваліфікації, виконань суспільних обов'язків, дні відрядження, за які зберігається середній заробіток).

У випадку ж  якщо  два місяці повністю  виключається з розрахункового періоду, на нашу думку, слід керуватися нормами абз. 4 п. 2 Порядку  № 100, а саме: якщо протягом останніх двох календарних місяців працівник  не працював,  середня  заробітна плата обчислюється виходячи з виплат за  попередні  два  місяці  роботи.  Якщо  і  протягом цих місяців працівник  не  відпрацював жодного робочого дня, середня заробітна плата  обчислюється відповідно до останнього абзацу п. 4 Порядку №100, тобто виходячи з посадового окладу. Тобто в розрахунок беруться виплати за попередні два місяці, розраховується середня зарплата та порівнюється з денним заробітком.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Степанов Михаил
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Праця та соціальний захист / Оплата праці
Теги:
Відрядження , Заробітна плата , Трудові відносини

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі